Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологи вишу «Поетичному травню»: музи не мовчать

Філологи вишу «Поетичному травню»: музи не мовчать

Філологи вишу «Поетичному травню»: музи не мовчать
25.05.2023 12:51 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет поетичний травень

У переддень професійного свята філологів представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) приєдналися до 59-го "ПОЕТИЧНОГО ТРАВНЯ" з лейтмотивом "Музи не мовчать". Він успішно відбувся за активної співпраці з Обласним театром юного глядача та Обласного методичного центру культури та мистецтв  при повній залі шанувальників запорізької поезії і пісні.

 

У концерті взяли участь запорізькі поети Віра Коваль, Вікторія Сироватко, Віра Шмига, Валентин Северинюк, Ганна Лупинос, Оксана Чуприна, Валентина Вісленко, Валентин Терлецький, Лариса Коваль, Олена Красносельська, Тетяна Осінь, Пилип Юрик особисто, а вірші тих, кого немає в Запоріжжі, прочитали актори театру і їх твори зазвучали у професійному виконанні. Це вірші Петра Ребра, Григорія Лютого, Любові Геньби, Вікторії Забави, Марини Брацило, Олександра Медка, Наталії Ігнатьєвої, Миколи Білокопитова, Ольги Ліщук, Михайла Буряка, Лорини Тесленко.

Як відзначила голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, завідувачка кафедри українознавства ЗНУ Ольга Стадніченко: «Тематика всього фестивалю воєнна. Настрій емоційно-піднесений, з вірою у майбутню Перемогу. Особливо проникливими були виступи наших юних учасників: пісня "Тату, вимкни війну" на слова Віри Коваль у виконанні шестилітньої Насті Ящук викликала неабиякі емоції у глядачів, а Анастасія Хижняк з віршем "Колискова для котика" Віри Коваль змусила згадати всю глядацьку залу, як поводять себе наші домашні улюбленці під час повітряних тривог із вибухами. Неймовірно емоційно прозвучала пісня Валентини Вісленко "Втрачене дитинство" (вона авторка слів, музики й виконавиця). Окрему сторінку присвятили патріарху запорізької поезії і засновнику "Поетичного травня" Петру Ребру. його вірші у виконанні народного артиста України Юрія Бакума прозвучали неабияк актуально в новому прочитанні. Не обійшли увагою і вшанування пам'яті відомого запорізького поета, багаторічного голови Запорізької письменницької організації Григорія Лютого, який нещодавно пішов у Засвіти. Спогадами про творчу співпрацю з ним поділився композитор і співак Анатолій Сердюк. Прозвучали його вірші й пісні на його слова. Вірші запорізьких поетів чергувалися з піснями й танцями, які логічно підкреслювали звучання художніх творів. Молоді виконавці й актори на сцені створювали потужну поетичну енергетику, що впливало на загальну тональність свята. А коли хлопці-актори, супроводжуючи гумористичну сторінку нашого свята заспівали пісню "Горить, палає техніка ворожа!", то вже всі глядачі просто активно підспівували їм. І думали, що це вже майже кінець, але ніхто очікував такого потужного фіналу, коли після композиції на вірш В.Северинюка  "Ми - назавжди", у виконанні акторів прозвучала високопатріотична пісня "Зродились ми великої години", яка вже стала легендарною і кличе в бій наших вояків на захист України. Концерт тривав майже дві години, а здалося, що пролетіло все за мить завдяки професійній режисурі й злагодженій роботі акторів! Домовились у такому ж складі виконавців і глядачів зустріти й провести новий постпереможний ювілейний 60-й "Поетичний травень-2024" у цій же залі! Хай всім щастить! Дякуємо нашим найстійкішим шанувальникам за підтримку й участь у наших заходах».

За інформацією зі сторінки Фейсбук завідувачки кафедри українознавства ЗНУ Ольги Стадніченко

Фото Бориса Дворного

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини