Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Як розвивати сільський туризм навчали науковці та фахівці-практики

Як розвивати сільський туризм навчали науковці та фахівці-практики

Як розвивати сільський туризм навчали науковці та фахівці-практики
29.05.2023 08:32 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет проєктна діяльність семінар-тренінг сільський туризм

Знайомство з кейсами організації та функціонування успішних туристичних підприємств на лінії фронту, порівняльний аналіз сільського туризму в Україні й Естонії, інформація щодо проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT», який успішно реалізується в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), віртуальні екскурсі, тренінг із медіаграмотності. Усе це та багато іншого чекало на учасників семінару-тренінгу «Європейські практики диверсифікації сільського туризму на засадах збалансованості та креативності» та навчальній екскурсії «Креативні ідеї диверсифікації сільського туризму: досвід малого та середнього бізнесу України».

 

25-26 травня в межах проєкту ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне, проєкт 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» разом у режимі онлайн зібралися освітяни, здобувачі освіти, учасники міжнародних проєктів, фахівці-практики. Захід став для них майданчиком із обміну досвідом, отримання актуальної інформації, пошуку партнерів. Про це йшлося в привітальному слові проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука та декана економічного факультету, проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Алли Череп.

Модераторка заходу, доцентка кафедри міжнародної економіки, координаторка проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Наталя Венгерська зазначила, що онлайн-семінар спрямований на ознайомлення учасників семінару з успішними практиками у галузі сільського туризму й надання рекомендацій щодо створення кластерів та креативних мереж сільського туризму на основі співпраці бізнесу, територіальних громад, наукових установ, бізнес-інкубаторів та представників державної влади.

Фахівчиня з розвитку внутрішнього туризму, консультантка-практик із розвитку малих громад зі спадщиною, керівник туристичної фірми «Лазурит», голова ГО «ЦПГА "Крила"» (м. Лиман, Донецька область) Яна Синиця поділилася досвідом реалізації туристичних проєктів на Сході України із врахуванням специфіки регіону. Голова правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко та засновниця та керівниця ферми «Зелений гай» (с. Зелений Гай, Днiпропетровська обл.) Євгенія Молчанова поділилися кейсами практичних наапрацювань. Кожна розповіла про ідею виникнення свого проєкту. шляхи його реалізації, втілення в життя, складнощі та перемоги. Йшлося про те, як вплинув на туристичні об’єкти початок повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України, перетворивши їх на волонтерські хаби та місце прихистку тих категорій населення, хто цього потребує, та реабілітаційні центри для постраждалих людей і тварин. Попри всі складнощі сьогодення, вони обидві сповнені ентузіазму й будують плани на відновлення та розширення туристичної галузі на сході України після перемоги.

Доцент з управління рекреацією Талліннського університету (Естонія), власник компанії «Reimann Retked», член правління Асоціації екотуризму Естонії Март Рейманн уже не вперше приєднався до науково-просвітницьких заходів, які проводять представники економічного факультету ЗНУ в межах реалізації міжнародного проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT». Цього разу він провів порівняльний аналіз туристичної галузі в Естонії й України, використовуючи свій багатий досвід, адже останнім часом неодноразово бував в нашій країні, вивчаючи стан надання туристичних послуг, відзначаючи проблемні питання, вдалі кейси й туристичний потенціал країни, яка йому дуже подобається.

У розповіді доцентки кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, директорки ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентини Холодок йшлося про взаємодію цієї організації з громадами у воєнний час та перспективи на майбутнє. Експерт-геоботанік ГО «Українська природоохоронна група Сергій Панченко познайомив присутніх у своїй доповіді з мережею інформаційно-рекреаційних центрів природно-заповідних територій на північному сході України «Шлях». Свій виступ модераторка семінару Наталя Венгерська присвятила кейсам співпраці проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» із партнерами та стейкхолдерами через диверсифікацюі сільського туризму через збалансованість та креативність. Родзинкою першого дня проведення семінару також стала онлайн-екскурсія, присвячена креативним ідеям диверсифікації сільського туризму, у якій йшлося про досвід малого та середнього бізнесу України в цій галузі.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини