Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентів мотивують до наукових досліджень

Студентів мотивують до наукових досліджень

Студентів мотивують до наукових досліджень
29.05.2023 10:41 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет історичний факультет профорієнтаційна робота

Двадцять четвертого травня 2023 року відбулося засідання проблемної групи «Актуальні проблеми вивчення і викладання історії релігій та історії рідного краю» (науковий керівник – професор Олександр Ігнатуша). У засіданні взяли участь студенти освітніх рівнів бакалавр і магістр спеціальностей Середня освіта (Історія) та Історія та археологія ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

У центрі обговорення постало питання «Проблеми і перспективи наукових досліджень в умовах війни та дистанційної освіти». Його розгляд дозволив членам групи розкрити свій практичний досвід роботи над власними науковими проєктами – курсовими, дипломними роботами, участю в наукових конференціях. Про свій набуток в  науково-дослідницькій галузі за умов дистанційної освіти розповіла студентка 1 курсу магістратури Катерина Каплун. Вона порівняла обставини очної та дистанційної роботи, висвітлила можливості інтернет-мережі під час проведення наукових досліджень, на власних прикладах показала шляхи подолання проблем. Студенти молодших курсів ставили запитання більш досвідченій колезі щодо знаходження потрібної літератури, доступу до джерел для дослідження. Серед  ключових було запитанням про те, як у різноманітті тем знайти свою, робота над якою буде найпродуктивнішою.

Власним досвідом роботи поділився студент 4 курсу Родіон Атаманюк. Він розповів про складнощі роботи з архівними матеріалами, розширення можливостей використання джерел, розміщених на сайтах архівних установ. Родіон ознайомив студентів із проблемами методики викладання історії в освітніх закладах на території Запорізького краю початку ХХ ст. і провів паралелі із сьогоденням. З найактуальнішими запитаннями до колег зверталися студенти Олексій Ходоров, Дмитро Зав'язун. Зацікавленість роботою проблемної групи продемонстрували Анастасія Губіна, Єлизавета Шмідт, Олексій Куліков, Дмитро Свиридов, Вікторія Кружиліна, Валентин Бесаєв.

Результатом обговорення групи також стало створення переліку посилань на інтернет-ресурси, де можна знайти різноманітні джерела: книги у вільному доступі, архів газетних видань та онлайн-сервіси, що допомагають в оформленні списку літератури в наукових роботах відповідно до вимог ДСТУ 8302:2015. Підсумки засідання підбив науковий керівник – професор Олександр Ігнатуша. Він надав поради щодо продовження і спрямування досліджень, оптимізації вибору тематики та ефективної роботи над студентськими науковими проєктами, змотивував студентів на невідкладну роботу та побажав успіхів!

 

Матеріал надано історичним факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини