Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про підбиття підсумків і плани на майбутнє йшлося на Вченій раді факультету СПП

Про підбиття підсумків і плани на майбутнє йшлося на Вченій раді факультету СПП

Про підбиття підсумків і плани на майбутнє йшлося на Вченій раді факультету СПП
29.05.2023 13:06 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психології дошкільна освіта законодавча база освітній

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося розширене засідання факультетської Вченої ради. На обговорення учасники винесли важливі питання щодо організаційного завершення навчального року та планування роботи на 2023/2024 навчальний рік. Декан факультету Ольга Пономаренко підбила підсумки акредитації освітніх програм факультету, подякувавши за активну участь гарантам освітніх програм, завідувачам кафедр і науково-педагогічним працівникам.

 

Заступниця декана з навчальної роботи Ірина Козич доповіла про перебіг державної атестації на заочному відділенні факультету й про підготовку до літньої екзаменаційної сесії та державної атестації на денному відділенні. Про підсумки наукової роботи та рейтингові показники факультету у 2021-2022 роках прозвітувала заступниця декана з наукової роботи Юлія Зубцова.

Відбулося попереднє обговорення оновлення освітньої програми 012 «Дошкільна освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, програмні компетентності та результати навчання в відповідності до змін відповідного законопроєкту. Доповідачі зазначили, що при подальшій підготовці майбутніх вихователів необхідно формувати вміння та навички роботи в сучасному інклюзивному середовищі, особливості та нововведення якого зазначені у законопроекті. Це – постійний психологічний супровід, універсальний дизайн середовища, співпраця з інклюзивно-ресурсним центром, облаштування ресурсних кімнат, можливість залучення асистентів дитини та вихователя.

Учасники наголосили, що, у відповідності до ідеї законопроєкту, передбачено створення «консультаційних центрів для батьків». У разі покладання виконання функцій центру підтримки батьків на заклад освіти орган місцевого самоврядування має право встановлювати доплату педагогічним працівникам. Тому це – можливість додаткових перспектив працевлаштування для майбутніх вихователів та співпраці із новими стейкхолдерами. Також у центрі можуть працювати такі фахівці, як практичний психолог, логопед, соціальний педагог. Це – перспектива створення майбутніх робочих місць для здобувачів вищої освіти таких спеціальностей факультету, як «психологія», «соціальна робота», «спеціальна освіта». Нові форми дитячих садочків, зазначені у законопроєкті, також надаватимуть перспективу працевлаштування для майбутніх вихователів. Це – центр педагогічного партнерства (передбачає забезпечення здобуття дошкільної освіти від народження, але за участю батьків); мобільний дитячий садок (діяльність на базі пересувного транспортного комплексу для надання освітніх послуг у галузі дошкільної освіти за місцем проживання дітей на територіях, де відсутні, наприклад, дитячі садки). Тож присутні дійшли висновку, що зараз перед дошкільною освітою постає багато викликів, але водночас це – перспективи розвитку та підвищення рівня компетентності майбутніх вихователів у професійній підготовці вишу.

 

Інформацію надано факультетом соціальної педагогіки та психології

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини