Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наталя Метеленко: «Я впевнена, що інженерно-технічна освіта та наука є запорукою післявоєнного відновлення України»

Наталя Метеленко: «Я впевнена, що інженерно-технічна освіта та наука є запорукою післявоєнного відновлення України»

Наталя Метеленко: «Я впевнена, що інженерно-технічна освіта та наука є запорукою післявоєнного відновлення України»
31.05.2023 13:36 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Потебні кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів

- У 2021 році колектив Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) довірив мені керівництво інститутом, - говорить професорка Наталя Метеленко. - Сьогодні ІННІ має потужну команду науковців, яка спроможна розвивати промисловість регіону та забезпечувати їй європейський рівень якості в галузях енергетики, будівництва, машинобудування, металургії. Ми плідно співпрацюємо з науковими спільнотами Києва, Дніпра, Полтави, Одеси, Харкова, Тернополя, Хмельницького, Львову, Івано-Франківська. Маємо спільні наукові теми, колективні монографії, фахові статті. Я впевнена, що інженерно-технічна освіта та наука є запорукою післявоєнного відновлення України.

 

- Розкажіть, будь ласка, як відбувалося ваше становлення як науковиці?

- Розпочалося це ще в Запорізькому індустріальному інституті. Пам’ятаю всіх своїх викладачів, адже вони дійсно відкрили для мене необмежені можливості для професійного розвитку. Після закінчення інституту з дипломом із відзнакою за спеціальністю «Металургія кольорових металів» влаштувалась на роботу на Запорізький завод високовольтної апаратури виробничого об’єднання «Запоріжтрансформатор». Тут я пройшла шлях професійного становлення від інженера-технолога до фінансового директора. У 1997 році отримала другу вищу освіту в Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій за спеціальністю «Фінанси і кредит» і там почала свій шлях як викладачка і науковиця. Поєднання організаторської, викладацької, наукової роботи з практичною діяльністю на промисловому підприємстві, а також допомога колег, професорів Григорія Семенова, Сергія Салиги, Тамари Борисенко, суттєво вплинули на моє становлення як ученої. У той час разом із колегами із ЗІЕІТ брала активну участь у науково-дослідних роботах Міністерства фінансів України в контексті розробки положень Податкового кодексу України. У період з 2000 по 2011 роки підготувала і захистила кандидатську та докторську дисертації під керівництвом професорки Ольги Галушко, яка все своє життя присвятила НТУ «Дніпровська політехніка», тому і нині плідно співпрацюю з колегами з цього університету.

- Сьогодні ви активно займаєтеся міжнародною діяльністю, яка стосується і наукової галузі. Розкажіть, будь ласка, про це.

- З 2014 року основним місцем роботи стала Запорізька державна інженерна академія – моя alma mater. Тут ми й почали розвивати міжнародну діяльність. Разом із Ганною Макушинською, Іриною Сіліною та Оленою Яришко реалізували проєкти академічної мобільності та програми «2 Дипломи». Отже, інтернаціоналізація інституту вийшла на новий рівень. Тепер, завдяки цієї співпраці, ми постійно ділимося науковими здобутками з колегами з вишів Євросоюзу. Проводимо разом міжнародні науково-практичні конференції, засідання круглих столів, долучаємо до спільної наукової роботи студентів, магістрантів і аспірантів.

- Які сьогодні ваші наукові інтереси?

- Напрями моїх наукових досліджень – це розробка механізмів управління витратами; формування ефективного економічного механізму машинобудівних підприємств. Займаюся й розробкою антикризових фінансових заходів і системи фінансово-економічної безпеки промислового підприємства, а також управлінням виробничим потенціалом й інноваційним розвитком у галузі.

- Скільки патентів маєте і яка загальна кількість публікацій?

- Маю три патенти та понад 215 праць. Результатами моєї наукової діяльності є одноосібні та колективні монографії, навчальні посібники, наукові публікації в українських та закордонних фахових виданнях.

- Чи керуєте ви науковою роботою аспірантів і докторантів?

- Авжеж. Нині я є керівницею п’яти аспірантів третього рівня вищої освіти PhD зі спеціальності «Менеджмент». А впродовж 2019-2021 років під моїм керівництвом успішно захистили кандидатські дисертації Алла Попова, Роман Афонов, а Олександр Шапуров - докторську.

 

Наталя Метеленко – директорка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні; доктор економічних наук; професорка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів

 

Матеріал надано Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні:

https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини