Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Із діяльністю Європейського Парламенту ознайомили молодь ЗНУ

Із діяльністю Європейського Парламенту ознайомили молодь ЗНУ

Із діяльністю Європейського Парламенту ознайомили молодь ЗНУ
01.06.2023 12:58 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет міжнародна співпраця

Проблеми війни й миру, щире захоплення незламністю українського духу, гострі запитання й жарти про російський корабель – такою запам’ятається запорізьким студентам ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустріч із ексвіцепрезидентом Європейського Парламенту, колишнім керівником Бюро національної безпеки Польщі Мареком Мацеєм Сівцом.

 

Організатором віртуального візиту почесного гостя до ЗНУ виступила Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції (APREI). Як зазначила у вступній промові її голова Ірина Сікорська, багато років поспіль APREI співпрацює з Асоціацією колишніх членів Європейського Парламенту в рамках проєкту «European Parliament on Campus». Метою проєкту є ознайомлення молоді із діяльністю Європейського Парламенту, його ініціативами в різних галузях суспільно-політичного життя. Цьогорічна зустріч, зокрема, була присвячена питанню сильних і слабких сторін європейської дипломатії в контексті війни російської федерації проти України.

Як зауважив у вітальному слові ректор ЗНУ Микола Фролов, для ЗНУ ця тема має особливе значення, адже університет розташований за 30 кілометрів від лінії фронту, тож кожного дня ми на власні очі бачимо, що буває, коли дипломатія зазнає поразки. Оцінки дипломатичної відповіді ЄС на прояви російської агресії, починаючи з 2014 року, є неоднозначними, але з початку повномасштабного вторгнення європейська спільнота демонструє безпрецедентну єдність і непохитну підтримку України. Цьогорічна зустріч, зокрема, була присвячена питанню сильних і слабких сторін європейської дипломатії в контексті збройної агресії російської федерації проти України.

Дискусія охопила різні виміри дипломатії – політичний, економічний, суспільний, культурний. Високий гість відверто й розгорнуто відповідав на запитання про оцінку дипломатичної відповіді ЄС на захоплення Криму й Донбасу, приховані інтереси Угорщини, європейські перспективи України, «російський слід» в українських виборах 2010 року та спроби росіян взяти участь у розбудові меморіального комплексу «Бабин Яр». Наостанок пан Сівець висловив тверде переконання, що саме незламна мужність українського народу в поєднанні з міцною підтримкою з боку європейських союзників є ключовою запорукою нашої перемоги.

Лінк на відеозапис заходу:

https://www.youtube.com/live/Yb2KTCzSZ0s?feature=share

За матеріалами сторінки проректора ЗНУ Юрія Каганова на Фейсбук

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

Схожі новини