Науковці університету - учасники спільної наради з протидії кримінальним правопорушенням у галузі атмосферного повітря та водних ресурсів
Наприкінці травня заступниця директора з наукової роботи Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні (ZNU, Zaporizhzhia National University) Каріна Бєлоконь і доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Костянтин Домбровський взяли участь у спільній нараді керівників правоохоронних і державних органів; органів місцевого самоврядування регіону; очільників окружних прокуратур, Державної екологічної інспекції; Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Захід відбувся в Запорізькій обласній прокуратурі під головуванням її керівника Сергія Спільника. Нараду присвятили протидії кримінальним правопорушенням у галузі атмосферного повітря та водних ресурсів. Головні питання, які розглядалися під час наради, стосувались критичного стану якості атмосферного повітря в Запоріжжі; безпеці водних ресурсів і забезпечення населення регіону якісною питною водою. А ще - потребі скоординованих і невідкладних дій уповноважених органів. Не лишилися поза увагою і проблемні питання документування та розслідування кримінальних правопорушень. Запропонували й шляхи їхнього вирішення.
Свої пропозиції внесли і вчені, розповівши про можливі ризики для довкілля та здоров’я населення від забруднення атмосферного повітря викидами промислових підприємств Запоріжжя. Доцентка кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Каріна Бєлоконь запропонувала заходи щодо підвищення рівня екологічної безпеки підприємств. А ще, вона підкреслила важливість підвищення екологічної свідомості населення. Своєю чергою, Костянтин Домбровський розповів про біологічне доочищення забруднених стічних вод, які негативно впливають на гідробіонтів та якість води.
До речі, Каріна Бєлоконь, завідувач кафедри загальної та прикладної екології та зоології Олександр Рильський і доцент Валерій Горбань неодноразово допомагали прокуратурі, виконавчій владі та органам місцевого самоврядування. Вони надавали висновки щодо впливу на довкілля та здоров’я населення викидів і скидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел промислових підприємств; щодо формування викидів вторинного фенолу та формальдегіду в атмосферному повітрі. А також вносили пропозиції для покращення екологічної ситуації у рідному місті.
Матеріал надано Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні:
https://www.facebook.com/IngenerkaZNU
Соціальні мережі Запорізького національного університету:
https://beacons.ai/official_znu