Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Анонси / Новини / Фінішував важливий проєкт із підвищення цифрових компетентностей

Фінішував важливий проєкт із підвищення цифрових компетентностей

02.06.2023 10:41 ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет математичний факультет цифрові компетентності підвищення кваліфікації

Протягом трьох місяців понад 100 викладачів і працівників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) набували нових цифрових та педагогічних навичок, підвищували кваліфікацію під керівництвом високопрофесійних тренерів із математичного факультету ЗНУ Вікторії Меняйло, Надії Матвіїшиної та Дениса Дребезова. Тренінги з підвищення цифрових компетентностей викладачів започаткували за ініціативи ректора ЗНУ Миколи Фролова та проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова.

 

Тренінги пройшли 105 працівників ЗНУ, серед них – 1 декан, 9 завідувачів кафедр, 18 професорів, 66 доцентів, 5 викладачів, 6 працівників різних структурних підрозділів. Зокрема, за факультетами, економічний факультет – 13 осіб; біологічний, історичний та інженерний навчально-науковий інститут – по 11 осіб;  журналістики – 9 осіб; факультет іноземної філології, філологічний, соціології та управління – по 8 осіб; СПП – 7 осіб; математичний та юридичний факультети – по 6 осіб, факультет фізичного виховання – 5 осіб. Заходи тривали три місяці: з березня по травень провели 12 занять. Перші два тренінги підготував викладач математичного факультету Денис Дребезов, який ознайомив слухачів із такими інструментами Google: GoogleSheets, GoogleSlides, Google Sites. Два тренінги щодо роботи з програмою EXEL провела доцентка математичного факультету Надія Матвіїшина.

Вісім тренінгів підготувала професорка математичного факультету Вікторія Меняйло, яка створила ресурс курсу на платформі Classroom, де розмістила детальні покрокові інструкції для всіх видів завдань та відеозаписи алгоритму їх виконання. Усі заняття тривали в цікавій інтерактивній формі. За час навчання слухачі курсу навчилися: використовувати Google Drive для поширення та обміну інформацією, а також спільної роботи над документами в режимі онлайн; створювати відеоконференції в Google Meet та сесійні зали для групової роботи в додатку ZOOM; робити яскраві нотатки та систематизувати інформацію для навчальних занять в Google Keep; спілкуватися та створювати завдання для учасників групи в Google Chat; користуватися інтерактивними дошками Jamboard та Padlet і створювати за їх допомогою цікаві завдання для здобувачів; проводити фронтальне опитування в Mentimeter та тестування в Google Forms; записувати відео за допомогою Screenity, заливати його на YoyTube та створювати списки відтворення за відповідною тематикою; робити та редагувати скриншоти за допомогою LightShot; генерувати QR-коди та створювати інтерактивні вправи для здобувачів на їх основі; скорочувати URL-посилання за допомогою URL Shortener; редагувати тексти, використовуючи LanguageTool; створювати події та запрошувати учасників до участі через Google Calendar; використовувати спеціальні розширення для Google Chrome для блокування реклами та полегшення роботи з Google Gmail; автоматично створювати зміст та перелік посилань у тексті на використану літературу у WORD.

Учасники тренінгів високо оцінили як корисність запропонованих цифрових інструментів, так і якість подання нового матеріалу. Своїми враженнями від навчання поділилися викладачі факультету журналістики. Професорка Віта Березенко: «Хотілося б відзначити високу професійну майстерність тренерів: навчальна інформація подавалася на високому і одночасно доступному рівні, були надані і можливості для асинхронного навчання. Створені викладачами курсів навчальні ресурси на платформі Google Classroom стануть нам у нагоді у подальшій роботі і допоможуть самовдосконалюватися». Професорка Вікторія Ковпак: «На тренінгах панувала дуже творча і надихаюча атмосфера: лектори занурили нас у цифровий дискурс, надавали вичерпні інструкції для виконання завдань, роз’яснювали незрозумілі моменти, всіляко підтримували наше прагнення здобути нові навички». Доцентка Тетяна Іванюха: «Завдяки тренінговій програмі з підвищення цифрових компетентностей мені вдалося опанувати практично всі необхідні для сучасного викладача сервіси Google, відкрити для себе невідомі можливості додатку ZOOM та інших додатків. Особливо корисною була інформація щодо створення навчальних ресурсів для дистанційного овітнього процесу Padlet та Jamboard, тестувань у Mentimeter та Google Forms». Доцентка Кристина Пирогова: «Подібні курси підвищення кваліфікації допомагають викладачам бути в тренді глобальних освітніх можливостей і платформ, відчувати себе частинкою великої команди освітян Запорізького національного, надихають на саморозвиток і професійне зростання».  Доцентка Наталія Санакоєва: «Курс виявився надзвичайно корисним, і ми вже активно використовуємо засвоєні нами під час тренінгів нові цифрові інструменти. Також разом зі студентами скористалися можливостями Google і розробили сайт факультету».

Для підвищення цифрових компетентностей та отримання відповідних сертифікатів запросили всіх охочих пройти цей курс у Google Classroom за лінком:

https://classroom.google.com/c/NTUyNTUwMDgwMjI3?cjc=6vg4j4b

Виконати 20 завдань можна до 15 червня. Всі інструкції та відеозаписи є на цій платформі.

Матеріал надано математичним факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини