Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Алла Череп: «Працюємо задля перемоги України та її відновлення, розбудови квітучої мирної країни у післявоєнний період!»

Алла Череп: «Працюємо задля перемоги України та її відновлення, розбудови квітучої мирної країни у післявоєнний період!»

Алла Череп: «Працюємо задля перемоги України та її відновлення, розбудови квітучої мирної країни у післявоєнний період!»
02.06.2023 12:23 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет науково-дослідна частина

Розмова із провідними науковцями ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває. Нині, це інтерв’ю із вченою, яка здобула досвід практичної роботи на виробництві (понад 20 років), а потім стала деканом економічного факультету. Професорка Алла Череп – академік Академії економічних наук України, академік Академії наук Вищої освіти України, керівниця наукової школи ЗНУ «Ефективність діяльності суб’єктів господарювання, регіонів та держави».

 

-Згадайте про найцікавіші моменти у вашій науково-педагогічній діяльності.

-На думку спадає співпраця, яка в останні роки тривала із закордонними вишами, де я особисто читала лекції для студентів магістратури. Серед них – університети країн Європейського союзу, Балтії, а також Азії. Зокрема це – Казахський національний педуніверситет ім. Абая та Університет Туран (Казахстан), Ургенчеський держуніверситет (Узбекистан), Університет Чукурова (Туреччина). Хочеться відзначити, що молодь цих вишів надзвичайно вмотивована й зацікавлена як у здобутті знань, особистісному саморозвитку, так і в науковій діяльності. Також висока комунікативна культура спостерігається в колі науково-педагогічних працівників та аспірантів вишів: усі вони активно займаються науково-дослідною роботою, що передбачена для виконання в другій половині робочого дня, обговорюють разом проблеми сучасної економіки та методики її викладання тощо. Також колективи науковців публікують результати своїх досліджень у виданнях Scopus (1-2 квартиль). Бібліотеки вишів давно інформатизовані. Я особисто спостерігала, як студенти їх активно відвідують і працюють там з електронними ресурсами, з книжковим фондом.

Що із цього позитивного досвіду ви реалізували на економічному факультеті?

-За останні п’ять років суттєво зросла публікаційна активність науковців нашого факультету. Адже досвід закордонних колег ми активно обговорюємо на науково-методичних семінарах у нас на факультеті та на кафедрах, намагаємося впроваджувати інноваційні світові методики. Представники казахських вишів дуже тісно співпрацюють із науково-дослідними інститутами. А от ми сьогодні більш орієнтовані на безпосередню співпрацю з бізнесом, завдяки чому демонструємо високі показники й результати як у науково-дослідній діяльності факультету, так і в підготовці висококваліфікованих випускників економічних спеціальностей. Маємо чим поділитися із колегами. До конференцій на економічному факультеті зазвичай долучаються як українські науковці, так і представники закордонних вишів, міжнародна наукова спільнота.

-З ким із колег ви тісно співпрацюєте?

-Почесними гостями наших заходів є професори з литовських вишів – Жанета Симанавічене з Університету Ромериса та Регіна Андрюкайтене з Маріямпольської колегії, а також українські колеги – директор інституту економіки і менеджменту НУ «Львівська політехніка» Олег Кузьмін, Богдан Андрушків із Тернопільського державного техуніверситету ім. І. Пулюя та інші.

Як це впливає на освітній процес на факультеті?

-Ми намагаємося підвищувати рівень комунікативної культури представників факультету на всіх рівнях організації, робити спілкування відкритим, прозорим, виховувати академічну доброчесність. А також активно залучаємо студентів до науково-дослідної роботи вже з перших курсів. Задля реалізації цих ідей періодично проводимо науково-методичний семінар, який так і називається «Освітній процес на економічному факультеті очима студентів». Завдяки цьому створюється партнерський простір між науково-педагогічними працівниками та студентами, вирішуємо проблеми й отримуємо зворотний зв’язок – задля надання якісної, сучасної, актуальної вищої економічної освіти нашим випускникам.

-Як реалізовується нині ваша науково-дослідницька активність?

-Науковий доробок на сьогодні складають понад десяток підручників і навчальних посібників (зокрема з грифом МОН України), маю чимало публікацій, що індексуються у міжнародних наукометричних базах Scopus, у фахових виданнях України, серед іншого, в науковому виданні факультету «Фінансові стратегії інноваційного розвитку економіки». Окрім цього, колектив економічного факультету здійснює розробку госпдоговірних тем, серед останніх: «Стратегічне планування діяльності підприємства» – для ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат». Ми також – учасники кількох міжнародних грантових проєктів, які реалізовуються в ЗНУ за підтримки Програми Erasmus+ (напрям Jean Monnet) Європейського Союзу. Це – міжнародний проєкт «Цифровізація економіки в умовах Covid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави», «Європейскі візії для формування толерантності і гуманістичного бачення в управлінні людськими ресурсами», «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні».

- Хто сьогодні входить до складу вашої наукової команди?

-Координаторками проєктів є професорка Ірина Дашко, доцентки Юлія Калюжна та Наталія Венгерська. Також виконавцями тем є професори Юлія Огренич, Валентина Воронкова (ІННІ ім. Ю.М. Потебні), Валентина Гельман, Олександр Череп, Анна Переверзєва. Окремо хочу зупинитися на плідній співпраці з нашою колегою, професоркою інженерного навчально-наукового інституту, докторкою наук Валентиною Воронковою, яка завжди в авангарді наукових досліджень як на національному, так і міжнародному рівнях. Результати такої співпраці – це спільні статті, монографії, участь у конференціях, міжнародних проєктах. Бажаю шановній Валентині Григорівні нових наукових здобутків та реалізації її величезного потенціалу!

Враховуючи також велику активність вашого факультету у галузі волонтерської діяльності, що спрямована на допомогу ЗСУ та підвищення обороноздатності нашої країни, безпосередню участь ваших студентів і випускників у захисті України, що бореться із загарбником, яку головну мету Ви та ваш факультет ставите перед собою?

-Без перебільшення скажу, що колектив економічного факультету сьогодні працює задля перемоги України та її відновлення, розбудови квітучої мирної країни у післявоєнний період!

Для довідки.

 

У ЗНУ за ініціативи науково-дослідної частини та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука продовжують втілювати в життя проєкт, що був розпочатий до Дня науки й покликаний розповісти про талановитих учених нашого вишу та їхні найвагоміші досягнення.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини