Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Періодика вишу адаптується до європейських практик

Періодика вишу адаптується до європейських практик

Періодика вишу адаптується до європейських практик
06.06.2023 16:39 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет періодика вишу наукові видання європейські практики адаптація

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась нарада з головними редакторами і членами редколегій наукових фахових видань університету, 14 з яких включені до категорії "Б".

 

Якщо на початку війни йшлося про збереження видань університету, то цього разу говорили про те, що вдалося, попри драматичні умови воєнного часу, не лише досягти періодичності виходу у світ часописів, а й збільшити редакційні "портфелі" більшості видань. Головний редактор кожного з журналів поділився своїми кейсами функціонування видань в умовах воєнного часу.

Обговорили вимогливість до наукової новизни, академічної доброчесності, належного рецензування рукописів. Під час наради порушувались й ціннісні питання. З перших тижнів війни у виші неухильно виконують рішення Вченої ради ЗНУ про відмову у публікаціях ученим із рф, білорусі. З березня 2022 року їх виключено з редколегій та рецензентів усіх видань закладу. Публікації російською мовою не приймають до розгляду.

Постійно збільшується частка статей англійською мовою. Суттєві досягнення в розвитку наукової періодики в Запорізькому національному університеті є результатом  багаторічного партнерства вишу з Видавничим домом "Гельветика". У ЗНУ подякували Олегові Головку та Михайлові Віхляєву за академізм, надійність, командну роботу та волонтерство.

Стратегія розвитку Запорізького національного університету в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України (2023-2025) передбачає включення щонайменше двох періодичних наукових видань університету до наукометричних баз Scopus та WoS. Це спонукає академічну спільноту до подальшої адаптації періодики вишу до європейських практик. Детальніше про документ за лінком:

https://cutt.ly/ZwwCvxgC

Матеріал створено за інформацією зі сторінки проректора ЗНУ Юрія Каганова на Фейсбуці

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини