Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Виклики свободі слова під час війни обговорили на журфаці

Виклики свободі слова під час війни обговорили на журфаці

Виклики свободі слова під час війни обговорили на журфаці
07.06.2023 17:21 Все Головні новини Факультети Журналістики EU-indy ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики свобода слова засідання круглого столу

До дня журналіста у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання круглого столу "Виклики свободи слова під час війни в Україні". Захід зібрав провідних експертів, активістів, журналістів і студентів.

 

Спікерами були представниця Інституту масової інформації в Запорізькій області, журналістка Наталія Виговська, комунікаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Ірина Іванченко, журналістка запорізького інтернет-ресурсу «061» Ельміра Шагабудтдінова, редакторка «Запорізького центру розслідувань» Вероніка Хорольська. Модерувала зустріч доцентка кафедри журналістики Запорізького національного університету Юлія Любченко.

Однією з центральних тем обговорення була цензура та обмеження свободи слова під час війни. Ірина Іванченко поділилася своїми думками щодо цього: "Свобода слова – це не просто привілей окремих осіб, а складник життя кожного громадянина. Але важливо пам'ятати, що свобода слова повинна йти у парі з відповідальністю. Ми повинні тримати голову "холодною", розсудливо використовувати свої слова і не допускати поширення ненависті чи дезінформації. Лише за таких умов свобода слова може сприяти побудові справедливого і гармонійного суспільства, де кожен голос має право на висловлювання, а правда стає незаперечним фундаментом нашої дійсності". Учасники наголосили, що надання об'єктивної інформації є ключовим елементом демократичного суспільства, особливо в умовах війни. Вони закликали забезпечити свободу преси та запобігти цензурі, щоб громадяни мали змогу отримувати правдиву інформацію без ризику для життя. На запитання Юлії Любченко про те, де пролягає межа між «важливо» та «небезпечно» в журналістській професії, цікаву та глибоку відповідь дала Наталія Виговська. Зокрема, вона відзначила: «Розуміння межі в кожного своє. Хтось повністю дотримується заходів безпеки, а хтось може знехтувати нею. Журналістові потрібно залишатися живим, аби розповідати про все, що відбувається».

Ельміра Шагабудтдінова розповіла, що зараз дуже непросто працювати з тимчасово окупованими територіями. Багато людей відмовляється від співпраці з журналістами, побоюючись за своє життя та за безпеку. Тому доводиться публікувати матеріали анонімно, або приховувати те, що не повинно надаватися широкій аудиторії.

Журналістка-розслідувачка Вероніка Хорольська зазначила, що раніше команда «Запорізького центру розслідувань» спеціалізувалася на викритті випадків корупції. Та нині найбільші труднощі виникають під час документування злочинів, які сталися на окупованих територіях. Журналістка активно взаємодіяла з людьми, які виїхали звідти, а також з тими, хто залишився, аби зібрати правидву інформацію. Вероніка Хорольська підкреслила важливість дотримання професійних етичних стандартів саме в розслідувальній журналістиці, адже її мета – фіксація злочинів і розкриття правди.
"Діяльність журналіста сьогодні – це не просто інформація про те, що відбувається навколо, це документування фактів, які нас оточують", - резюмував на заході декан факультету журналістики Віктор Костюк.

Засідання круглого столу завершило низку подій, які цього навчального року відбувались на факультеті журналістики ЗНУ в межах проєкту EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди» за підтримки програми Європейського союзу Еразмус+ за напрямом Модулі Жана Моне. 


Анастасія Щеглова, Ксенія Чудіна, факультет журналістики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини