
У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) значну увагу приділяють практичній підготовці студентства. Сьомого червня Сергій Олейников, магістрант факультету, який проходить виробничу практику в хімічній лабораторії №13 акціонерного товариства «Інститут Титану», провів конференцію щодо особливостей роботи цієї структури, а також хімічної лабораторії, де хлопець проходить практику.
Сергій Олейников зазначив, що йому дуже подобається застосувати свої знання в практичній площині, тому познайомив присутніх (студентів 2, 4 курсу та магістрантів, які ще не мали практичного досвіду роботи в лабораторних умовах) з обладнанням хімічної лабораторії та показав сучасні та класичні методи дослідження. Він запевнив студентів, які ще не мали працювали в лабораторних умовах, що всі методи цікаві. Попри те, що на зміну класичним методам (де все хіміки роблять власноруч) приходять сучасніші, дорожчі та більш точні, «класичні методи завжди є і будуть», - зауважив Сергій Олейников.
Він також зазначив, що з дитинства захоплювався хімією, неодноразово був призером шкільних, обласних, всеукраїнських олімпіад, але на момент його вступу в університет у Запоріжжі не було хімічного факультету. Тож здобував вищу освіту хлопець у Запорізькій державній інженерній академії (ЗДІА). Навчаючись там, також брав участь в олімпіадах із хімії. Після отримання диплома спеціаліста та бакалавра за спеціальністю інженера-металурга Сергій Олейников вирішив здобути ступінь магістра в ЗНУ за освітньою програмою «Хімія». Зараз він завершує дипломний проєкт «Дослідження сталей та інших матеріалів атомно-абсорбційним методом аналізу», науковою керівницею якого є докторка наук, професорка, декан біологічного факультету, академік Національної академії наук вищої освіти України (НАН ВО) України Людмила Омельянчик. Сергій використовує всі можливості, надані університетом, передає свій досвід іншим і на своєму прикладі доводить, що навчатися можна з задоволенням.
На конференції була присутня керівниця практики, кандидатка наук, доцентка кафедри хімії Ольга Луганська. Також до події долучився доктор наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, завідувач кафедри хімії ЗНУ, голова науково-технічної ради біологічного факультету Олександр Бражко. Активно працювала з молоддю й кандидатка наук, доцентка, завідувачка навчально-науково-дослідної лабораторії біотехнології фізіологічно активних речовин Марина Корнет і кандидатка наук, доцентка кафедри Вікторія Генчева. Викладачі підготували онлайн-доповіді про роботу в лабораторіях.
Вікторія Свідерська, факультет журналістики
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu