Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП Вікторія Ніконенко

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП Вікторія Ніконенко

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП Вікторія Ніконенко
07.07.2023 14:51 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет педагогіки психології кафедра дизайну відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогоднішня наша розповідь про вихованку кафедри дизайну факультету СПП Вікторію Ніконенко

-Вікторія, дякуємо вам за можливість поспілкуватись у рамках проєкту #designznu_success_story. Що надихнуло вас навчатися творчій професії та працювати за фахом?

-Ще з дитинства світ мистецтва приваблював мене своєю красою та загадковістю. Я відвідувала художні музеї Києва, Львова, Дніпра, Запоріжжя, бувала на виставках сучасних митців у галереях рідного міста. Я бачила, як працюють майстри петриківського розпису, захоплювалась картинами відомих художників. Можливість створювати власноруч художні образи навколишнього світу та вчити цьому мистецтву інших людей була моєю мрією з дитинства. Я почала працювати над її реалізацією.

-Розкажіть, яку освіту ви маєте?

Протягом 9 років навчалась у художній школі мистецтв № 3. У 2017 році з відзнакою закінчила Запорізький педагогічний коледж за спеціальністю 014 «Середня освіта» (Образотворче мистецтво), здобула професійну кваліфікацію вчителя образотворчого мистецтва, виконавця художньо-оформлювальних робіт. У 2021 році закінчила Запорізький національний університет, здобула кваліфікацію, ступінь вищої освіти бакалавра в галузі знань Культура і мистецтво зі спеціальності Дизайн, спеціалізації 022.01 Графічний дизайн. У 2022 році з відзнакою закінчила Запорізький національний університет, здобула ступінь вищої освіти магістр, галузь знань Освіта/Педагогіка, спеціальність Освітні, педагогічні науки. В 2023 році закінчила Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, здобула ступінь вищої освіти магістр, галузь знань Освіта/Педагогіка, спеціальність Спеціальна освіта, спеціалізація Логопедія, професійна кваліфікація вчитель дефектолог, вчитель-логопед, викладач-стажист, асистент. Я гадаю ця освіта стане мені в пригоді для створення інклюзивного простору освіти, зокрема й в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, в роботі з якими я також можу застосовувати свої художні навички і знання з логопедії та інклюзії.

-Коли розпочалася ваша професійна педагогічна діяльність?

-З 2017 року почала свою педагогічну діяльність вчителем мистецтва. Працювала в школах і приватних художніх студіях, проводила майстер-класи для дітей та дорослих, організовувала виставки робіт своїх учнів. За особистий вклад у розвиток творчих здібностей обдарованої учнівської молоді, за професійну та якісну підготовку переможців міських, обласних конкурсів дитячої та юнацької творчості була нагороджена грамотами Міської ради Департаменту освіти і науки, територіального відділу освіти, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

-Чи були у вашій практиці цікаві освітні проєкти?

-У 2018 році захопилася питаннями медіаосвіти, тому що відповідно до освітньої реформи Нової української школи, одна із ключових компетенцій здобувачів освіти є інформаційна і медіаграмотність. Саме з цією метою у 2019 році я стала активною учасницею проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

-Учасником яких заходів в рамках проєкту з інфомедійної грамотності ви були?

-У 2019 році провела 5-ти денне навчання, майстер-класи, тренінги для вчителів «Інтеграція інфомедійної грамотності на уроках предмету «Мистецтво» в м. Бровари Київської області. В 2020 році стала активною учасницею Другого Міжнародного саміту «Система медіаосвіти як фундамент розвитку і консолідації громадянського суспільства». 29-31 березня 2023 року взяла офлайн-участь у медіаграмотному ретриті для освітян, який відбувся у місті Кракові в Польщі за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

-Чи застосовуєте набутті знання та компетентності в своїй педагогічній діяльності?

-Так, застосовую. Наприклад, 1 березня 2019 року в рамках Всеукраїнського заходу провела заняття для освітян «Не вір – перевір». Проводила семінар із питань медіаграмотності для студентів і викладачів "Запорізького педагогічного коледжу" та для вчителів ЗСШ № 40, м. Запоріжжя. Проводила відкритий урок з мистецтва з елементами медіаграмотності, який транслювався на телеканалі "Суспільне Запоріжжя". За активну участь у проєкті, а саме: зразкове викладання інфомедійної грамотності на уроках, підтримку учнів і вчителів у розвитку навичок критичного сприймання інформації, а також за просвітницьку діяльність у заохоченні широкого кола громадян бути медіаграмотними отримала подяку і грамоту від команди проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

-Поділіться з нами своїми подальшими професійними планами?

-Перш за все, рухатися вперед, працювати над собою, самовдосконалюватись, щоб приносити користь. Ефективно навчати, надихати, мотивувати здобувачів освіти. Змінювати цей світ на краще.

Матеріал надано кафедрою дизайну ЗНУ

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини