Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка ЗНУ Ірина Бакаленко відвідала семінар «Навчання медіаграмотності для боротьби з дезінформацією» (Берлін)

Доцентка ЗНУ Ірина Бакаленко відвідала семінар «Навчання медіаграмотності для боротьби з дезінформацією» (Берлін)

Доцентка ЗНУ Ірина Бакаленко відвідала семінар «Навчання медіаграмотності для боротьби з дезінформацією» (Берлін)
16.08.2023 06:40 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет медіаграмотність міжнародна діяльність академічна мобільність проєктна діяльність

Доцентка кафедри української літератури філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко взяла участь у семінарі «Навчання медіаграмотності для боротьби з дезінформацією» (Берлін, Німеччина). Захід організували представники Академії Української Преси, а його учасниками стали 7 активних тренерів із медіаграмотності з різних регіонів України.

Семінар проходив у Вільному університеті Берліна, який співпрацює з Академією Української преси. Ця навчальна поїздка стала передумовою реалізації тренінгового проєкту «Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни як інструмент подолання розриву довіри», що незабаром стартує в Україні. Його мета – сприяти формуванню вміння українських громадян (насамперед, зі звільнених територій) протидіяти неправдивій інформації в умовах воєнного стану.
Під час перебування в Німеччині українські освітяни зустрілися з Каролою Ріхтер та Анною Литвиненко, викладачками Вільного університету Берліна. Вони розповіли, що з 2019 року у виші діє Центр медіа- та цифрової грамотності Інституту медіа- та комунікаційних студій університету. Програма на яких базується навчання, має три рівні: тут навчають, як працюють медіа, як їх аналізувати та як створювати медіа. Далі українці поспілкувалися з представниками Міністерства закордонних справ Німеччини з відділу України, Молдови та Чорноморського співробітництва. Урядовці серед іншого повідомили, що до стратегії безпеки держави обов’язково входить боротьба з дезінформацією.
Українські освітяни обмінялися досвідом з викладачкою Центру медіа- та цифрової грамотності університету Тонг-Джин Сміт та зі студентками з України – Олександрою та Дарією, які зараз навчаються в Німеччині за програмою «Еразмус». Спікерки поділилися досвідом медіастудій. А ще, учасники семінару відвідали німецький Бундестаг. Вони дізналися про принципи взаємодії влади та суспільства, про прозорість німецької політичної системи. У приміщенні зберігається багато пам’яток історії з часів Другої світової війни, коли була зруйнована Берлінська стіна тощо.

Важливим пунктом міжнародного семінару стало проведення Медіамайстерні в Потсдамі та знайомства з її директором Уте Партум, дослідницею і радницею з питань освіти Сабіною Мюллер-Бунзель і радником з питань освіти Уве Брайтенборн. Українцям розповіли, що Медіамайстерня має багато проєктів для дітей та батьків, портал для молоді, паспорт канікул, дитячу карту міста. Серед іншого школи звертаються до фахівців Медіамайстерні, аби вони створили концепцію розвитку медіаграмотності та взаємодії з медіа.
Також на освітян очікував практичний захід «Уроки з поля: стратегічна комунікація для медіаграмотності». Майстер-клас провела Ксенія Ілюк, співзасновниця «Let’s Data».Медіаекспертка розповіла про ІПСО, які вони досліджують в організації. «ІПСО — це операція у якої є чіткий початок і кінець, яка має на меті призвести до певної дії чи бездіяльності. До початку повномасштабного вторгнення співвідношення фейкової інформації українською мовою сягало 85/15%, зараз — це близько 60/40%. Це свідчить про те, що російські пропагандисти працюють на україномовне населення більш завзято, ніж на початку», – повідомила Ксенія. Вона порекомендувала українським медіатренерам враховувати цю інформацію при роботі з аудиторією.
Доцентка ЗНУ Ірина Бакаленко наголосила на корисності отриманого від іноземних колег досвіду. Під час візиту багато уваги приділялось обговоренню важливості медіаграмотності в сучасному інформаційному суспільстві, а також головним аспектам її впровадження в суспільне життя. Учасники відзначили важливість наданих їм практичних кейсів щодо формування медіаграмотності та практико-орієнтованих завдань для різної цільової аудиторії, які вони обов’язково використають у своїй роботі з українськими слухачами, зокрема з учнями, студентами й освітянами.

Ірина Бакленко,
доцентка кафедри української літератури ЗНУ


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини