
У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочався проєкт «Травмофокусована когнітивно-поведінкова терапія (ТФ-КПТ) з дітьми та молоддю». Програма реалізується у партнерстві з проєктом «Психічне здоров’я для України» («MH4U») за підтримки розробників ТФ-КПТ (Tony Mannarino, Esther Deblinger, Judy Cohen) та міжнародних тренерів ТФ-КПТ. Проєкт реалізується на базі кафедри психології ЗНУ, координатори – завідувачка кафедри, доцентка Наталія Губа та доцентка кафедри психології Наталія Мосол.
30 серпня стартував 3-денний тренінг, у якому беруть участь 24 психологи з різних регіонів України. До них як слухачка приєдналася доцентка кафедри психології Олена Малина. Навчання проводить Майкл Ларссон (Швеція) – ліцензований психолог і психотерапевт, фахівець із клінічної психології, котрий має понад 30 років досвіду роботи з дітьми та молоддю. Упродовж трьох днів учасники онлайн-тренінгу не лише прослухають лекції, але й матимуть змогу брати участь у груповій роботі, в обговореннях і в рольових іграх.
Під час тренінгу пан Ларссон звернувся до українських психологів із такими словами:
- Шановні колеги! Найбільша нагорода, яку я отримую у своєму професійному житті, – це можливість брати участь у процесі зцілення дітей та їхніх батьків від тяжкої травми/ПТСР. Існує багато різних методів, які потрібно вивчити, один із найбільш досліджених і розроблених — це ТФ-КПТ. У багатьох країнах це – «золотий стандарт лікування дитячих травм». Після багатьох років практики, навчання та консультацій, я знаю, що цей метод підходить більшості дітей – незалежно від віку, статі, культури чи травматичного досвіду. ТФ-КПТ дає нам як психологам не лише професійні навички, а й змогу побачити можливості та сильні сторони себе та наших клієнтів.
Участь у тренінгу передбачає сертифікацію та супровід: після триденного навчання на учасників чекає вихідне опитування. Надалі їм упродовж року потрібно проходити супервізії щомісяця (не менше ніж 10). Крім того, вони мають представити на розгляд 3-5 випадків, для яких здійснюватиметься оцінка стану пацієнтів «до» та «після».
Це – перший з низки запланованих тренінгів у ЗНУ для психологів-практиків. Вони й надалі матимуть змогу підвищити свою кваліфікацію, взявши участь у тренінгах від відомих науковців, які спеціалізуються в галузі травмофокусованої когнітивно-поведінкової терапії.
Наталія Мосол,
доцентка кафедри психології
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu