Магістранти біологічного факультету долучилися до публічного обговорення екологічних проблем Запоріжжя

На біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбудеться посилення практичного складника підготовки магістрантів-екологів. Це стане можливим завдяки перегляду змісту відповідної освітньої програми.
На думку науково-педагогічного колективу, таке рішення є важливим кроком у покращенні підготовки фахівців, здатних ефективно розв'язувати екологічні проблеми в цьому контексті. У зв’язку з цим група забезпечення освітньої програми врахувала пропозиції стейкхолдерів - замінити цикл професійної підготовки освітньої програми на освітні компоненти, які дозволять на практиці розібратися з механізмами розв'язання регіональних проблем.
Для їхнього викладання запросили професіонала-практика – професора Ігоря Чумаченка, який третій рік очолює екологічну комісію Запорізької обласної військової адміністрації. Його активна громадська позиція та великий практичний досвід значно покращать підготовку екологів. Ще не розпочався освітній процес, а магістри першого року навчання разом із гаранткою освітньої програми, доценткою Наталією Вороновою долучилися до проведення першого в Україні публічного обговорення наміру одержання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ», яке відбулося 5 вересня 2023 року.
Публічне обговорення тривало під головуванням директора Департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА Антона Петрухіна. Участь громадськості в процесі отримання Дозволу на викиди регулюється постановою КМУ від 13.03 2002 р. № 302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов’язаних із видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами», зі змінами від 24.01.2023 № 63. Ознайомитися з цим документом можна за лінком: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2002-%D0%BF#Text
Усі зауваження та пропозиції, зібрані під час публічного обговорення в усній формі, зафіксували в протоколі, а письмові зауваження та пропозиції додали до протоколу публічного обговорення. Відповідно до п. 23 Постанови № 302, усім учасникам публічного обговорення забезпечили рівні умови для висловлення своєї думки, подання зауважень і пропозицій. Твердо відстоювали право на чисте повітря мешканців Запоріжжя: Тетяна Ярмохіна та Микола Ралик, які провели величезну попередню роботу щодо збору підписів громадян і підготовки необхідних нормативно-правових документів.
Магістранти біологічного факультету отримали унікальний практичний досвід, який обговорять на практичних заняттях «Нормативно правові засади екологічної діяльності» та «Регіональний аспект моніторингових досліджень». Участь у подібних заходах допоможе отримати необхідний практичний досвід і підготувати магістрантів до роботи з екологічними питаннями в промисловому місті, такому як Запоріжжя.
Наталія Воронова,
доцентка біологічного факультету
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu