Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, адвокат Ігор Новіков

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, адвокат Ігор Новіков

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, адвокат Ігор Новіков
12.09.2023 10:59 Все Головні новини Факультети Юридичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування юридичний факультет пресслужба проєкт Історія успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал рубрики присвячено історії становлення правничої кар’єри випускника юридичного факультету (бакалаврат заочної форми навчання, 2010 рік), адвоката Ігоря Новікова.

 

- Розкажіть, будь ласка, про основні етапи вашої професійної кар’єри.

- Першим базовим етапом свого професійного становлення я вважаю навчання. Багато хто думає, що навчання в університеті не таке вже й потрібне, натомість мій п’ятнадцятирічний стаж роботи за фахом дозволяє мені стверджувати, що це – зовсім не так. Цей етап – дуже важливий для фахівця. Ще один, не менш важливий, етап – це різні додаткові активності (вивчення іноземних мов, варто брати участь у турнірах із дебатів). Це, безсумнівно, неабияк розвинуло мене як успішного фахівця. Я також «пробував себе» в різних видах стажування в численних юридичних фірмах і компаніях, виступав на профорієнтаційних заходах. І завжди на всіх цих етапах зі мною залишався мій високий мотиваційних дух.

- Які риси, на вашу думку, мають бути притаманні людині, яка обрала професію юриста?

- Необхідність виконання юристами своїх професійних повноважень, громадянського обов'язку висуває особливо високі вимоги до особистих якостей. Найперше, юрист має глибоко усвідомлювати, що свою місію він виконає лише тоді, коли буде наділений високою довірою суспільства і держави, а тому його висока порядність, чесність, безкорисливість, об'єктивність, вдумливий підхід до кожної деталі справи, постійне прагнення до самовдосконалення повинні бути невід'ємними рисами.

- Чому свого часу ви обрали для вступу саме юридичний факультет ЗНУ?

- Професія юриста виділяється серед інших низкою специфічних властивостей, зумовлених тою роллю, яку відіграють право і законність у житті суспільства. Я як професіонал, який має фундаментальні та спеціальні правові знання, глибоко переконаний у винятковому значенні права та законності для суспільства. Юрист має кваліфіковано користуватись юридичним інструментарієм під час розв´язання юридичних проблем в ім´я захисту прав і законних інтересів громадян. Саме тому професія юриста приваблювала мене з самого дитинства.

- Чи знадобилися вам під час роботи знання, отримані на юридичному факультеті ЗНУ?

- Так, дуже знадобились. Можливо, хтось вважає, що навчання в університеті не потрібне, оскільки воно занадто теоретизоване та відірване від реальності, але мій досвід переконує, що це – не зовсім так.

- На вашу думку, на сьогодні ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

- Так, цілком. Я досяг усього, чого прагнув колись, вступаючи на юридичний факультет. Але людина постійно має розвиватись, і наразі я вже ставлю інші цілі, постійно розвиваюсь у професії, вдосконалюючись.

- Які ваші плани на майбутнє?

- Навчатись далі. Не зупинятись, розвивати свої навички та мати більш високі досягнення на практиці.

- Як складалися ваші стосунки з викладачами та однокурсниками під час навчання?

- Усе було гаразд. Я був старостою, тож був задіяний до спілкування з кожним студентом групи, підтримую з більшістю з них теплі стосунки й досі.

- Який найяскравіший спогад із студентських років?

- Щомісяця ми організовували різноманітні заходи, щоб навчання на нашому факультеті було максимально цікавим і насиченим. Щоправда, прикро, що не всі одногрупники тоді мали бажання долучатись.

- Чи змінили б ви щось у вашому житті, якби знову стали студентом?

- Ні, це був чудовий період мого життя і я б залишив усе так, як було.

- Які поради щодо професійного становлення ви могли б сформулювати для майбутніх юристів, студентів юридичного факультету?

- Якщо коротко: навчайтеся та займайтеся ще чимось корисним для свого особистісного вдосконалення, крім навчання.

- Яким ви бачите розвиток університету, зокрема юридичного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

- Було б дуже корисно проводити більше вебінарів із практиками та більше залучати студентів до практичної галузі.

 

Інформацію надано юридичним факультетом

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

 

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини