Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті триває виробнича практика

На філологічному факультеті триває виробнича практика

На філологічному факультеті триває виробнича практика
19.09.2023 13:01 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет освітній процес педагогічна практика співпраця зі школами підготовка вчителів-словесників

Початок навчального року для студентів четвертого курсу філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University традиційно розпочинається виробничою педагогічною практикою. Саме ця активна робота дозволяє перевірити рівень як теоретичних, так і практичних умінь і навичок студентів із методики викладання мови та літератури, педагогіки та психології.

 

Базами для проходження виробничої педагогічної практики стали постійні партнери філологічного факультету в процесі професійної підготовки майбутніх учителів-словесників: заклади загальної середньої освіти м. Запоріжжя (гімназії № 2, № 25, № 51, № 90, № 91, ЗОШ № 15).

Керівники практики на факультеті провели настановчу конференцію для студентів освітніх програм «Українська мова та література» та «Середня освіта (Українська мова і література)», на яку запросили й досвідчених шкільних учителів-словесників. Під час настановчої конференції керівники практики, викладачі університету, окреслили основні організаційні питання цього важливого етапу професійного становлення майбутніх учителів-словесників: регламент виробничої педагогічної практики; особливості кожного тижня роботи з урахуванням безпекової ситуації, обмежень воєнного часу та з використанням технологій дистанційного навчання; проведення виховних і профорієнтаційних заходів. Йшлося про форми та терміни оформлення та подання звітної документації; критерії оцінювання різних видів робіт; форми презентації результатів педпрактики.

Також звернули увагу студентів на труднощі, що можуть виникнути в процесі викладацької діяльності вчителя-початківця, та шляхи їхнього подолання. На допомогу студентам-практикантам створили методичний архів необхідних бланків, методичних матеріалів та інтернет-ресурсів.

Протягом першого тижня практики студенти брали участь у тренінгах: аналізували нормативні документи, що регламентують організацію освітнього процесу в школі (Державний стандарт базової загальної середньої освіти, модельні та навчальні програми, нові підручники Нової української школи для 5-6 класів). Вони створювали добірку ресурсів «На допомогу вчителю-словеснику» щодо впровадження принципів НУШ і методичну скарбничку онлайн-ресурсів для візуалізації навчального контенту, створення інтерактивних завдань та оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. Використовуючи технологію «шість капелюхів», студенти визначали особливості впровадження НУШ. Вони захищали проєкти «Сучасний учитель-словесник: особливості професійної діяльності вчителя-словесника в умовах війни та організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання». Крім того, практиканти презентували підготовлені командні проєкти «Інтерактивний урок» та «Віртуальна екскурсія».

Попри тривоги, які так часто лунають в Запоріжжі, студенти під керівництвом досвідчених учителів-практиків проводять уроки з української мови та літератури й виховні заходи. «Переконана, що педагогічна практика студентів-філологів – це перший крок на шляху до професійної майстерності майбутніх учителів-словесників», – зазначила доцентка філологічного факультету Ірина Бакаленко.

 

Більше інформації про філологічний факультет можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:

Сайт філологічного факультету

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments

Facebook: https://www.facebook.com/groups/305295373405221

Telegram: https://t.me/philologists_znu

Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/

https://www.instagram.com/filfak.znu/

 

 

Матеріал надано філологічним факультетом

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини