Представники влади, науки і бізнесу виступили для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти економічного факультету
Чотирнадцятого вересня 2023 року на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в онлайн-форматі відбувся XII Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу». Учасниками заходу були представники влади, науки і бізнесу, які виступили з доповідями, провели тренінги для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 051 «Економіка».
Мета засідання круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» полягала в обміні ідеями, реалізації бізнес-можливостей та створенні спільних проєктів у галузях технологічного трансферу й інновацій. Це дозволить здобувачам третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти перейняти досвід, врахувати ідеї та поради у своїх дослідженням. Серед важливих та актуальних питань, які обговорили учасники засідання круглого столу, були такі: налагодження міжнародної співпраці; гуманістичні виміри управління людськими ресурсами; напрямки інноваційного розвитку підприємств; відновлення економічної безпеки; стан інтеграції технічної освіти, науки, виробництва; формування кадрової політики підприємства; стратегії розвитку бізнесу; поради з кібербезпеки та схеми шахрайства; формування системи менеджменту підприємств під час війни; напрямки управління інвестиціями; напрямки управління персоналом; підвищення конкурентноспроможності підприємств; особливості розвитку малого бізнесу; цифрові вектори бізнес-процесів промислових підприємств; формування логістичних матеріальних і інформаційних потоків та ін.
За час роботи другого дня засідання міжнародного круглого столу провели пленарне засідання та тематичні дискусії 15. Крім запрошених гостей, також виступили на заході здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та представили результати своїх напрацювань. Першим свою доповідь на тему «Особливості управління персоналом під час війни в Україні» представив начальник управління, підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш. Він зупинився на важливості управління персоналом, застосування методів мотивації та стимулювання працівників, проблемах і напрямках їх вирішення. Доповіддю зацікавилися здобувачі третього (освітньо-наукового рівня) рівня вищої освіти Роман Лесів, Дмитро Савенко, адже тема їх дисертаційного дослідження пов’язана із дослідженням персоналу промислових підприємств.
Наступним виступив директор ТОВ «Запорізький інструментальний завод» Василь Стулень. Тема його доповіді - «Напрямки цифровізації бізнес-процесів підприємств». Він розповів про стан підприємств в умовах сьогодення, рівень впровадження сучасного обладнання, програмного забезпечення, проблеми та напрямки цифровізації роботи. Темою зацікавилися здобувачки третього (освітньо-наукового рівня) рівня вищої освіти Владислав Воротков, Олександр Андросов, Сергій Щусь, Ніна Мороз, які займаються таким напрямком дослідження та врахують рекомендації в свої дисертаційних роботах.
Тренінг на тему «Напрямки залучення інвестицій на підприємства задля відновлення роботи, інноваційного розвитку» провів Андрій Вегеря, керівник ТОВ «МЕТПРОМБУД ІНВЕСТ». Він розкрив питання інвестиційної діяльності підприємств, джерел залучення інвестицій, стану підприємств в умовах сьогодення, результатів фінансово-господарської діяльності, визначив перспективи інноваційного розвитку та надав практичні рекомендації для підприємств. Тренінг зацікавив здобувачів: Богдана Снігача, Ніну Мороз, Оксану Васильєву, Давида Захаряна, Максима Денисенка, які досліджують питання інвестиційної діяльності, інноваційного розвитку, використання інноваційних технологій та враховують рекомендації для своїх дисертаційних досліджень.
Наступною виступила докторка наук, професорка кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницький національний університет Ольга Гончар. Тема її доповіді - «Конкурентоспроможність підприємств: фактори впливу, напрямки підвищення». Вона неабияк зацікавила присутніх, адже містила напрямки та шляхи підвищення конкурентноспроможності підприємств, відновлення роботи. Жвава дискусія була зі здобувачами Сергієм Ткаченком та Інною Лесів.
Також тренінг на тему «Антикризове управління на підприємствах; особливості, напрямки, стратегії» провела докторка наук, професорка, завідувач кафедри фінансів Національного університету «Львівська політехніка» Марія Бондарчук. Доповідачка зупинилася на особливостях антикризового управління на підприємствах в умовах сьогодення, відзначила проблеми в управлінні, напрямки здійснення антикризового управління, визначила стратегії та власні рекомендації. Чимало питань було від здобувачів Сергія Щуся, Володимира Петрякова, Михайла Пирха, Анатолія Лещенка, які досліджують ці питання в дисертаційних роботах.
Із доповіддю та тему «Особливості забезпечення фінансово-економічної безпеки на підприємствах» виступила докторка наук, професорка, декан факультету транспорту, менеджменту і логістики Національного авіаційного університету Тетяна Мостенська. Здобувачка Оксана Васильєва вступила в дискусію, адже тема доповіді близька до теми її дисертаційного дослідження.
Науковий тренінг на тему «Стратегія розвитку бізнесу через модернізацію та цифровізацію економіки» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти провела кандидатка наук, доцентка Казахського національного педагогічного університету ім. Абая (Казахстан) Меруерт Канабекова. Цікавим був тренінг на тему «Імператив економічної безпеки на основі сталого розвитку економіки», який провела докторка наук, професорка Університету Ромериса (Литва) Жанета Симанавичене. Під час виступів науковці акцентували увагу на посиленні співпраці університетів, залученні здобувачів до участі у програмах міжнародної академічної мобільності.
Серед здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти із доповідями виступили Сергій Ткаченко на тему «Особливості управління конкурентоспроможністю промислових підприємств», Денис Рева на тему «Запровадження маркетингових інструментів в управлінні підприємством», Михайло Пирх на тему «Напрямки удосконалення управління ризиками в онлайн-торгівлі», Дмитро Медяник на тему «Науково-методичні засади розвитку корпорацій в економіці України», Станіслав Решетніков на тему «Перспективні можливості відновлення економіки шляхом розвитку кластерів в Україні», Валерій Каплун на тему «Потенціал холдингових компаній у відновленні економіки України», Олександр Андросов на тему «Цифрові вектори бізнес-процесів промислових підприємств України», Володимир Андросов на тему «Формування логістичних матеріальних і інформаційних потоків на промислових підприємствах України», Олександр Сілаєв на тему «Проблеми розвитку бізнес-асоціацій в умовах російсько-української війни», Оксана Антолік на тему «Комунікаційна політика закладів культури в умовах сьогодення», Оксана Васильєва на тему «Вдосконалення інструментів управління фінансово-економічною безпекою підприємств», Роман Кучерявий на тему «Енергетичний перехід в українській електроенергетиці: особливості, проблеми, шляхи» та ін.
XII Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» пройшов на високому рівні та учасники відзначили важливість проведення подібних заходів.
Для довідки
Засідання XII Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» провели за сприяння Міністерства освіти і науки України, Запорізького національного університету, Запорізької обласної державної адміністрації, Національної академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Алматинського гуманітарно-економічного університету (Казахстан), Вармінсько-Мазурського університету (Польща), Економічного університету у Катовіцах (Польща), Економічного університету у Познані (Польща), Інституту розвитку міжнародної співпраці (Польща), Казахського національного педагогічного університету ім. Абая (Казахстан), Каспійського університету (Казахстан), Навчального комплексу Сан Март Шавань (Франція), Університету Туран (Казахстан), Ургенчеського державного університету (Узбекистан), програми Європейського Союзу Еразмус+, напрям ім. Жана Моне у рамках проєктів 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні», ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами» та 101085727 «Цифровізація економіки в умовах пандемії СOVID-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави», Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПРИВАТБАНК», АТ «УКРСИББАНК», ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжтрансформатор», АТ «МОТОР СІЧ», ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» та ін.
Алла Череп,
докторка наук, професорка, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гарантка освітньо-наукової програми підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) «Економіка» у галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» зі спеціальності 051 «Економіка»
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu