Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Завідувачі кафедр дізналися, до чого їм готуватися в новому навчальному році

Завідувачі кафедр дізналися, до чого їм готуватися в новому навчальному році

Завідувачі кафедр дізналися, до чого їм готуватися в новому навчальному році
21.09.2023 10:37 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорська зустріч завідувачі кафедр освітній процес новий навчальний рік профорієнтація

20 вересня відбулася традиційна щорічна зустріч ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова й адміністрації вишу з завідувачами кафедр ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Як розпочався 2023/2024 н.р.

Ректор охарактеризував початок цього навчального року як організований, з розподіленим навантаженням, підготовленою матеріальною базою, підкресливши, що університет був готовий до аудиторної роботи за сприятливої для цього обстановки.

Вступна кампанія, на переконання Миколи Фролова, була проведена на гарному рівні. На першому курсі нині навчається 2 779 студентів. У магістратурі – 1808 студентів. Додатковий набір на магістерську програму розпочнеться 9 жовтня. В університеті сподіваються, що за ним до магістратури вступить не менше ніж 500 студентів. Незважаючи на гарні показники та перспективи вступної кампанії, ректор упевнений, що заспокоюватися на цьому колектив вишу не має права.

Про профорієнтацію

Профорієнтаційну роботу треба розпочинати вже нині. У цьому переконаний Микола Фролов і адміністрація університету. На думку ректора, конкуренція за абітурієнтів у наступній вступній кампанії між місцевими вишами буде ще суворіша. Адже понад 70% старшокласників Запоріжжя вже другий рік перебувають за межами обласного центру, країни. Понад 60% території Запорізької області тимчасово окуповані. А переважну більшість студентів університету традиційно становили мешканці міст і сіл регіону. «Без ваших зусиль, – звернувся Микола Фролов до завідувачів кафедр, – особливо в профорієнтаційній роботі, фінансова стабільність вишу неможлива».

Про виплати та матеріальні заохочення

ЗНУ стабільно дотримується взятих на себе перед колективом фінансових зобов’язань. Виплати за результатами щорічного рейтингування науково-педагогічних працівників, за наукові досягнення, успішні захисти дисертацій, заступникам деканів, гарантам освітніх програм, головним редакторам наукових фахових видань та ін. здійснюються регулярно. Ректор також наголосив на тому, що, попри проблеми в держави зі стипендіальним забезпеченням, ЗНУ завжди знаходить можливості виплачувати стипендії студентам.

Про колектив

Науково-педагогічний колектив університету налічує 492 особи, 375 з яких мають наукові ступені кандидата чи доктора наук. За межами міста й області нині перебуває 39 викладачів, за кордоном – 41. «На всіх цих людей, – підкреслив Микола Фролов, – незважаючи на їхнє місцеперебування, поширюються вимоги з дотримання належної якості викладання». Водночас ректор зауважив, що виш зобов’язаний готувати нові молоді кадри, тому особлива увага має бути зосереджена на якісній підготовці аспірантів і докторантів. Микола Фролов зазначив, що, попри нормативні зміни у трактуванні керівництва аспірантами як наукової роботи, на конференції трудового колективу ЗНУ 3 жовтня буде розглянуто пропозицію ректора про включення до Колективної угоди позиції про надання з січня 2024 р. щомісячної матеріальної винагороди науковим керівникам аспірантів і докторантів у розмірі 35 годин погодинної оплати праці на рік за одного аспіранта/ докторанта.
Ректор підкреслив, що адміністрація вишу не планувала та не планує скорочень колективу. «Здобувачі освіти та наш колектив, – зауважив він, – є запорука того, що цей рік ми пройдемо організовано».

Отже

Микола Фролов підсумував свій виступ трьома настановами на навчальний 2023/2024 рік. По-перше, зберегти й удосконалити навчальний процес у складних умовах воєнного часу, особливу увагу зосередивши на постійній комунікації зі студентами. По-друге, вдосконалювати освітні програми та позбутися тих із них, які не користуються попитом здобувачів, не забезпечені кадрами, не демонструють випробувань акредитаційними процедурами. Наприкінці жовтня буде оприлюднено результати такого аналізу. По-третє, активізувати наукову та проєктну діяльність у контексті проголошеного в ЗНУ року науки. «Ми не підтримуємо освітнього туризму!» – заявив ректор. Тобто всі представники колективу університету, задіяні в міжнародних проєктах, програмах академічної мобільності, мають привносити в діяльність вишу щось важливе та цінне з закордонного досвіду.

 

Фотогалерея Антона Осадчука (пресслужба ЗНУ):

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.804247205036650

 

 

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини