Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «ЯК ТИ?»: хронологія війни у віршах Валентини Вісленко

«ЯК ТИ?»: хронологія війни у віршах Валентини Вісленко

«ЯК ТИ?»: хронологія війни у віршах Валентини Вісленко
22.09.2023 12:55 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет презентація літературної творчості

21 вересня у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки "ЯК ТИ?" випускниці філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Валентини Вісленко.

 

Музично-літературний перформанс – так можна означити представлення збірки широкій авдиторії, у якому авторка не тільки декламувала вірші, а й виконувала пісні на власні твори. Перший вірш про війну Валентина Вісленко написала на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. За словами поетеси, творчість стала способом виявлення власного болю, а соціальні мережі – першим публікаційним майданчиком. Ще одним способом боротьби з ворогом є волонтерська діяльність випускниці ЗНУ.

Голова Запорізької обласної організації НСПУ, викладачка ЗНУ Ольга Стадніченко зазначила, що вірші Валентини Вісленко є «новим унікальним явищем у запорізькому поетичному мистецтві періоду російсько-української війни. До творчості пробудилися молоді творчі сили, які поезію обрали своєю зброєю у боротьбі з ворогом. Саме війна підштовхнула молоду дівчину: це стало її емоційною реакцією на стрес, у якому ми перебуваємо зараз».

На думку Ольги Стадніченко, назва збірки "Як ти?" відображає вже звичний для українців лейтмотив після вранішніх атак ворога. «ЇЇ поезія, – зазначає критикиня, – надзвичайно злободенна. Це миттєва реакція людини з тонкою організацією душі на ті події, що відбуваються навколо нас. У кожному вірші – чиясь трагедія, чийсь біль. Війна породила нову генерацію митців. Вони майбутнє нашої літератури. Ще одна талановита зірочка запалала на небосхилі запорізької поезії».

 

Матеріал надано філологічним факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини