Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Науково-технічної ради визначились із планами роботи на рік та підбили підсумки академічної мобільності

Під час Науково-технічної ради визначились із планами роботи на рік та підбили підсумки академічної мобільності

Під час Науково-технічної ради визначились із планами роботи на рік та підбили підсумки академічної мобільності
22.09.2023 17:02 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети Науково-технічна рада кадрові питання план роботи академічна мобільність проєктна діяльність

Двадцять першого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Науково-технічного ради під головуванням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука.

Кадрові питання

На початку засідання Геннадій Васильчук представив нових членів Науково-технічної ради. Це – нещодавно обраний голова Ради молодих вчених ЗНУ Руслан Амінов, старша викладачка кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету Дар’я Євтушенко, в.о. начальниці Науково-дослідної частини університету Ольга Дерюгіна та директорка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Наталія Метеленко. 

 

Головні напрямки роботи Науково-технічної ради

Під час засідання його учасники затвердили план роботи Науково-технічної ради на 2023/2024 навчальний рік. Також вони розглянули та затвердили рекомендації до вступу до аспірантури та докторантури на держзамовлення (бюджетна форма навчання) та за кошти фізичних і юридичних осіб (контрактна форма навчання).

Членів НТР поінформували про важливі зміни, які відбулися в Раді молодих учених університету на початку нового навчального року. Тепер її очолюватиме Руслан Амінов. Його команда, яка допоможе в реалізації програми діяльності, складається з 17 членів Ради молодих вчених університету.

 

Літня академічна мобільність викладачів і студентів

Учасники академічної мобільності – поїздок до Університеті Білефельда (Німеччина) та Університету Дарема (Велика Британія) поділися з присутніми своїми враженнями від перебування в іноземних вишах й участі в наукових проєктах.

Професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Світлана Кушнір подякувала за можливість узяти участь у програмі академічної мобільності адміністрації ЗНУ та керівництву Університету Дарема. Вона розповіла про структуру британського вишу, його факультети, особливості освітнього процесу. Також доповідачка згадала про лекції, на яких побувала в Даремському університеті. Крім того, Світлана Кушнір згадала, що вони запросили завітати із візитом до ЗНУ британського науковця Джуліана Вільямса. Учасників засідання зацікавив графік експортерів, де Україна посідає зараз 6 місце.

Користуючись нагодою професорка також представила членам НТР новий проєкт Erasmus+ за напрямком Програми ім. Жана Моне «European integration and sustainable development of rural areas of Ukraine as a guarantee of ensuring food security in the conditions of post-war recovery» («Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення»), номер 101127828 — NEWAGRO, та запросила долучатися до запланованих заходів анонсованого міжфакультетського проєкту.

Директорка Центру інтенсивоного вивчення іноземних мов Варвара Петросова розповіла про історію Даремського університету, про кількість кафедр та факультетів, про життя

студентів. Вона згадала про свою зустріч із директором Центру вивчення іноземних мов Даремського університету та про те, як функціонує цей центр.

Завідувач кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету Віктор Лях розповів про особливості навчання та викладання в Університеті Дарема. Він наголосив, що представники ЗНУ під час перебування в британському виші налагодили контакт з місцевими науковцями. Йдеться про можливі напрямки подальшої співпраці.

Завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, професорка Алла Череп,  коментуючи виступи колег, наголосила на необхідності для ЗНУ активізації грантової роботи та участі в міжнародних проєктах.

 

Обговорення поточних питань

Також під час засідання розглянули питання щодо наповнення власних профілів науковців та НПП на платформі ORСID (доповідач – проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов).

Йшлося також про рекомендацію до друку збірників наукових праць, про затвердження до виконання госпдоговірних робіт, про затвердження тем дисертацій та про зміну наукового керівника для деяких аспірантів. Усі ці питання були затверджені під час Науково-технічної ради ЗНУ.


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини