Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ науковці вивчали європейські практики соціального підприємництва

У ЗНУ науковці вивчали європейські практики соціального підприємництва

У ЗНУ науковці вивчали європейські практики соціального підприємництва
21.09.2023 13:57 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети проєктна діяльність Еразмус+ наукова діяльність засідання круглого столу соціальне підприємництво

Двадцять першого вересня в ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Соціальне підприємництво та традиційні форми господарювання в ЄС: досвід для України». Захід організували в межах проєкту ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне (101085348 – EUROSECRET – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність», який реалізується в Запорізькому національному університеті з 1 жовтня 2022 року.

 

Тематичні напрями роботи засідання круглого столу «Соціальне підприємництво: особливості, тенденції та вплив» та «Європейські моделі соціального бізнесу: досвід для України» об’єднали більше 90 учасників, зокрема представників економіки, бізнесу та управління, державної влади, громадських організацій, науковців, освітян, здобувачів освіти та інших зацікавлених сторін не тільки з України, але й США. Його метою стало обговорення особливостей, тенденцій, перешкод і можливостей соціального підприємництва в Україні в контексті європейського досвіду побудови моделей соціального бізнесу в кооперації з традиційними підприємствами.

Привітала учасників заходу проректорка з науково-педагогічної, міжнародної та проєктної діяльності ЗНУ Олена Тупахіна, яка відзначила важливість реалізації проєктів для розвитку університету та побажала плідної дискусії. Менеджерка проєктів Жана Моне Національного «Еразмус+» офісу в Україні, координаторка проєкту Національного «Еразмус+» офісу в Україні Світлана Шитікова у вітальному слові підкреслила важливість для нашої держави проєктної діяльності та їх актуальність в умовах післявоєнного відновлення. Від імені колективу Запорізької-торгово-промислової палати привітав усіх її віцепрезидент Андрій Куц. Голова Новоолександрівської сільської ради Олександр Корнієнко подякував за можливість брати участь у подібних заходах. В.о. декана економічного факультету Валентина Гельман підкреслила важливість проєктної діяльності для післявоєнного відновлення України. Вона зазначила, що на економічному факультеті реалізується 4 проєкти, результати яких впроваджуються в освітній процес та підвищують якість викладання за освітніми програмами.

Модераторка заходу, координаторка проєкту, докторка наук, професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ, координаторка проєкту «Erasmus+» ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH Анна Переверзєва розпочала засідання круглого столу презентацією. Вона висловила подяку представникам «Еразмус+ офісу» в Україні, керівництву університету за підтримку в реалізації проєктних ініціатив, всім присутнім за увагу до проєкту. Також подякувала команді виконавців, до якої увійшли доктор наук, професор Володимир Волков, кандидатка наук, доцентка Наталя Венгерська, кандидатка наук, доцентка Ірина Бакаленко, кандидат наук, доцент Євгеній Мержинський та аспірантка Ольга Ротко. Координаторка проєкту підкреслила, що саме завдяки взаємодії та злагодженій роботі можна досягти бажаних результатів, у цьому і є соціальний складник. Зацікавив усіх присутніх виступ представників «YMCA Mobile Hub Zaporizhja» в «YMCA Europe»: голови «YMCA» Запорізької області Юрія Білого та регіональної координаторки «YMCA» Запорізької області Альони Горбенко. Вони розповіли про інтеграцію соціального підприємництва в партнерство та створення ланцюжку цінностей традиційного бізнесу. Засновник благодійного фонду «Покоління майбутнього» (Запоріжжя) Максим Кравчук у своєму виступі окреслив діяльність соціально-активного бізнесу на прикладі Запорізької області.

Засідання круглого столу стало майданчиком для презентації проєктів «Еразмус+» за напрямом ім. Жана Моне, які отримали фінансування ЄС у 2023 році: «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення»/ «European integration and sustainable development of rural areas of Ukraine as a guarantee of ensuring food security in the conditions of post-war recovery» (координаторка – Світлана Кушнір), «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво» / «The European experience of forming a culture of tolerance in the Ukrainian perspective: media, education, art» (координаторка – Ірина Бондаренко). Координатор від ЗНУ проєкту Strengthening the capacities of pedagogical universities in Ukraine (Czech republic, Masaryk university) Євгеній Клопота окреслив актуальні проблеми інклюзивного розвитку та виокремив соціальні ініціативи, що сприяють всебічній реалізації людини.

Доцентка кафедри туризму та економіки Криворізького державного педуніверситету Ірина Остапчук презентувала власний цікавий досвід використання екологічних екскурсій як виду соціального підприємництва (на прикладі Кривого Рогу). Директорка клубу «Маяк» відділу культури Бердянської міськради, голова ГО «Сяйво надії» Оксана Антолік закцентувала увагу присутніх на особливостях діяльності громадських організацій в умовах війни, а візуалізацією практичного досвіду став ролик щодо втілення соціальних ініціатив. Емоційним був виступ гості зі США, президентки компанії «Banana Saver» (США, Огайо, м. Медайна) Мері Джо Стейєр Гарріс на тему «Соціальна відповідальність для малого бізнесу» (Social Responsibility for the Small Business). Доповідачка на власному життєвому прикладі показала важливість соціального складника для малого бізнесу.

Доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ, виконавиця проєкту «Erasmus+» ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH Наталя Венгерська, у своєму виступі розповіла про досвід взаємодії соціального та традиційного підприємництва бізнесу в країнах ЄС, США та Україні. Вона акцентувала на співробітництво як основу створення соціальних інновацій та соціального впливу в економіці. Доповідачка висвітлила основні фактори впливу на розвиток партнерства між соціальними та традиційними підприємствами. Також вона продемонструвала приклади кластерної взаємодії в туристичній галузі між Запорізькою обласною громадською організацією Дивосвіт» соціальним проєктом «Дивочай» та проєктом «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість і креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (DIRUT) за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module» Європейського Союзу.

Професор кафедри соціальної філософії та управління  ЗНУ Олег Масюк відзначив успішний досвід соціального підприємництва на прикладі «Кооперативної республіки» Едварда Абрамовського. Не залишились поза увагою присутніх і виступи голови Запорізького профілактико-оздоровчого центру «Здоров'я» Володимира Новіченка про можливі шляхи реабілітації під час війни та завідувачки кафедри терапії та ерготерапії НУ «Запорізька політехніка» Ольги Ковальової про проблеми відновлення здоров'я як соціальної функції людини. Яскраві презентації та емоційні виступи учасників засідання круглого столу викликали жваве обговорення, що свідчить про актуальність тематики проєкту. За результатами заходу підготовлять колективну монографію наукових публікацій, присвячених актуальним проблемам функціонування та розвитку соціального підприємництва.

 

Запис заходу – за лінком: https://www.youtube.com/watch?v=ifwAlMZVTqc

Детальні інформацію про проєкт можна знайти:

Facebook: https://www.facebook.com/EurosecretZNU

Instagram: https://www.instagram.com/eurosecretznu/

Twitter: @EurosecretZNU

Cайт: www.eurosecret.com.ua

Анна Переверзєва,

професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів

та економіки міжнародного туризму ЗНУ,

координаторка проєкту «Erasmus+»

ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини