Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ поділилися результатами проєктів Erasmus+ КА2 DESTIN і Multied

Представники ЗНУ поділилися результатами проєктів Erasmus+ КА2 DESTIN і Multied

Представники ЗНУ поділилися результатами проєктів Erasmus+ КА2 DESTIN і Multied
26.09.2023 14:00 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології DESTIN MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики ФІФ проєкти

Днями представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у кластерному заході з модернізації освітніх програм, організованому Національним Еразмус+ офісом в Україні, під назвою «Забезпечення якості освітніх програм в контексті євроінтеграції: екологізація, визнання, цифровізація, інклюзія».

 

Метою вебінару, в якому взяли участь учасники проєктів Програми ЄС Еразмус+ (напрям КА 2 - «Розбудова потенціалу вищої освіти»), представники закладів вищої освіти та наукових установ, стало поширення досвіду з реалізації проєктів, знань про вплив Еразмус+ на екологізацію та забезпечення якості вищої освіти в контексті євроінтеграції і забезпечення синергії між проєктами Еразмус+ у кластері модернізації освітніх програм.

У заході від ЗНУ проєкт DESTIN представляли доцентки кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова і Юлія Любченко. Завідувачка кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських і доцентка кафедри англійської філології та лінгводидактики Марина Залужна представляли ЗНУ як національного координатора проєкту MultiEd.

У доповіді про результати проєкту DESTIN, у якому ЗНУ брав активу участь протягом чотирьох років – з 2018 до 2022, представниця національного координатора в Україні, доцентка КНУ імені Тараса Шевченка Богдана Носова розказала про оновлення освітніх програм бакалаврату і магістратури зі спеціальності 061 «Журналістика», співпрацю з представниками роботові у межах проєкту (місцеві медіа, Громадське радіо) і студентів (Українська асоціація студентів), а також про запуск масових електронних курсів з медіаграмотності, орієнтованих на підвищення медіакомпетенцій у суспільстві.

Як національна координаторка проєкту MultiEd доцентка Світлана Запольських звітувала про здобутки команди. Основну увагу її доповіді зосередили на процесі та особливостях оновлення бакалаврських і магістерських програм спеціальностей 035 «Філологія» і 014 «Середня освіта». Протягом чотирьох років (проєкт стартував у 2019 і завершується у листопаді 2023) вісім українських партнерів розробили 9 нових навчальних курсів, оновили 14. Додатковими результатами проєкту стала розробка одного нового курсу, оновлення ще трьох курсів партнерами із застосуванням методики CLIL (методика інтегрованого викладання предмету і мови).

Як додатковий результат проєкту MultiEd стали рекомендації щодо розробки освітніх програм з іноземних мов, посібники «Інфомедійна грамотність і критичне мислення» і «Мова, культура, суспільство». Наступним кроком стане впровадження розроблених «Стратегій багатомовної освіти» в ЗВО-партнерах і подання національних рекомендацій щодо багатомовної вищої освіти, які прийняли до уваги в Міністерстві освіти і науки України в плануванні своєї політики. Важливим результатом діяльності проєкту став також електронний курс «Методика CLIL», який отримав схвальні відгуки від учасників. Проведені семінари підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл і науково-педагогічних працівників ЗВО охопили більше 1500 учасників. Проєкт наразі завершується, але діяльність продовжується. Консоціум планує проведення семінарів підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл і науково-педагогічних працівників, електронний курс «Методика CLIL» також продовжує функціонувати.

Нагадаємо, що Запорізький національний університет уже має чималий досвід реалізації проєктів за Програмою Еразмус+, серед яких одними з перших стали саме проєкти напрямку «Розбудова потенціалу вищої освіти» (КА») DESTIN і Multied.

Матеріал надано факультетом журналістики та ФІФ

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини