Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Стейкхолдер спеціальності «Мікро- та наносистемна техніка» Анатолій Солодовник: «Щоб досягти успіху, треба мати знання та навчатися все життя»

Стейкхолдер спеціальності «Мікро- та наносистемна техніка» Анатолій Солодовник: «Щоб досягти успіху, треба мати знання та навчатися все життя»

Стейкхолдер спеціальності «Мікро- та наносистемна техніка» Анатолій Солодовник: «Щоб досягти успіху, треба мати знання та навчатися все життя»
26.09.2023 17:23 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут кафедра електроніки інформаційних систем програмного забезпечення стейкхолдер освітній процес практика співпраця

П’ятдесят років тому випускник першого набору спеціальності «Напівпровідники і діелектрики» Анатолій Солодовник отримав диплом. На сьогодні це – спеціальність 176 «Мікро- та наносистема техніка» Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні. Всі ці роки він не лише пам’ятав кафедру, що відкрила йому шлях до професійного успіху, а й всіляко підтримував її. Зараз Анатолій Солодовник – директор ТОВ «Елемент-Перетворювач», стейкхолдер кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення.

 

«Анатолій Солодовник пройшов професійний шлях від інженера заводу до керівника високого рангу, – розповідає професорка Зоя Ніконова. – Його наполегливість у навчанні та працьовитість, опанування новітніх технологій і методик стали фундаментом для відкриття, разом з однодумцями, в 1998 році самостійного підприємства».

Минули роки, і ТОВ «Елемент-Перетворювач» стало найбільшим в Україні розробником і виробником силових напівпровідникових приладів. Тож на сьогодні серед його партнерів – регіональні філії «Південно-Західна залізниця» й «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», КП «Водоканал», Інститут вентиляційних матеріалів НАН України та КП «Міські електричні мережі».

Отримати практичний досвід роботи в такій важливій компанії – мрія кожного студента, який прагне в найкоротший строк стати справжнім професіоналом. А в здобувачів освітньо-професійної програми «Мікроелектронні інформаційні системи» така можливість є. «Багаторічна співпраця з Анатолієм Івановичем стала основою в створенні філіалу кафедри на підприємстві, – говорить Зоя Ніконова. – Наші здобувачі проходять тут практику, а викладачі – стажування. На сучасному обладнанні підприємства ми проводимо наукові дослідження, а студенти виконують курсові й дипломні роботи та опановують нанотехнології».

Загалом підготовці майбутніх інженерів Анатолій Солодовник приділяє значну увагу. Він завжди бере участь в обговоренні освітніх програм, а разом зі студентами та викладачами кафедри бере участь у міжнародних наукових конференціях. Працюють вони разом і над виконанням науково-дослідної роботи «Плазма». Стейкхолдер охоче ділиться досвідом з молоддю та допомагає в працевлаштуванні випускникам. А ще, Анатолій Солодовник уже понад двадцяти років – голова державної екзаменаційної комісії спеціальності «Мікро- та наносистемна техніка», він завжди тепло відгукується про наукові розробки молоді.

Стейкхолдер впевнений, що для досягнення успіху треба мати знання і навчатися все життя. Він завжди дотримується цього кредо й вчить цьому молодь. Зазвичай Анатолій Солодовник більше спілкується зі старшокурсниками, та коли минуло п’ятдесят років після першого випуску, студентом якого був і він сам, стейкхолдер завітав на свято рідної кафедри, де зустрівся з першокурсниками. Крім теплих слів, він подарував їм і те, що було символом у часи його навчання – гімн спеціальності «Пісню про біполярний транзистор». Сподіваємося, що мене ще п’ятдесят років, і сьогоднішні першокурсники, а тоді вже успішні інженери, теж прийдуть до початківців і подарують їм щось, що було символом їхніх років навчання, а з ним – і любов до рідного вишу.

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал надано Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини