Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Апробаційне ЄДКІ з права – DONE

Апробаційне ЄДКІ з права – DONE

Апробаційне ЄДКІ з права – DONE
28.09.2023 17:38 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет правнича кар’єра право правоохоронна діяльність

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 29.03.2023 року № 362 «Про апробаційне проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» на другому (магістерському) рівня вищої освіти у 2023 році» 28 вересня 2023 року на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вперше в історії України організували й провели апробаційний єдиний державний кваліфікаційний іспит за спеціальностями 081 Право та 293 Міжнародне право для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

 

Метою ЄДКІ є вимірювання й оцінювання результатів навчання, досягнутих здобувачем освіти відповідно до вимог стандартів вищої освіти. ЄДКІ є однією із форм атестації здобувачів. Понад 100 представників правничої школи Запорізького національного університету, а також здобувачі інших правничих шкіл, які скористалися своїм правом участі в апробаційному заході за місцем свого тимчасового перебування, продемонстрували свої знання та компетентності з фаху впродовж 180 хвилин. Весь тест ЄДКІ був сформований із фабул справ і 120 тестових завдань різних форматів (вибір однієї правильної відповіді із пропонованих чотирьох; вибір трьох правильних відповідей з семи; визначення послідовності/пріоритетності; визначення відповідності). Завдання ЄДКІ розробили відповідно до Програм єдиного державного кваліфікаційного іспиту зі спеціальності «Право» та «Міжнародне право» на другому (магістерському) рівні вищої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 08 жовтня 2021 р. № 1076.

Охоплював тест 12 тематичних розділів і був спрямований на виявлення мінімального спільного для всіх спеціалізацій рівня випускника другого (магістерського) рівня вищої юридичної освіти. Оскільки за своїм призначенням ЄДКІ не відповідає рівню вимог для вступу до тієї чи тієї регульованої юридичної професії, тому він не може замінити частину екзаменаційної програми професійної сертифікації, ліцензування чи атестації. Участь здобувачів в апробаційному ЄДКІ була обов’язковою, оскільки є фактично «генеральною репетицією» перед складанням нормативного ЄДКІ, який проведуть у листопаді цього року і за підсумками успішного проходження якого присвоять кваліфікацію магістра й видадуть відповідний.

Апробаційне ЄДКІ, яке провели в ЗНУ, було не тільки новаційним, але й найчисельнішим, оскільки участь у ньому взяли понад 9 тисяч здобувачів зі 118 закладів освіти майже усіх регіонів України. Завдання ЄДКІ розроблялися великою представницькою групою науково-педагогічних працівників правничих шкіл за підтримки Науково-методичного центру ВФПО та з супроводом психометристів МГО UEnet (Універсальна екзаменаційна мережа). Організацію і технічну підтримку апробаційного проведення ЄДКІ здійснювала Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
Фотогалерея Володимира Лінікова:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.809213181206719

Матеріал надав юридичний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини