
В межах проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з випускником економічного факультету 2022 року другого (магістерського) рівня спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит», фахівця ФБФО банку АТ «ПУМБ» Євгеном Зайцевим.
- Євгене, у якому році ви закінчили навчання на економічному факультеті ЗНУ?
- У 2022 році я завершив навчання та здобув рівень вищої освіти «магістр» за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньо-професійної програми «Фінанси і кредит» економічного факультету Запорізького національного університету. На сьогодні я й досі залишаюся студентом економічного факультету, але тепер здобуваю рівень вищої освіти «магістр» за іншою спеціальністю.
- Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ?
- Коли ти лише навчаєшся, то отримуєш задоволення від безцінного досвіду викладачів, їх особистої практики. Проте коли поєднуєш навчання та роботу, то це складно, але викладачі дуже цінують те, що ти працюєш за фахом,, і можуть у свій особистий час приділити тобі увагу.
- Чому ви обрали для вступу саме ЗНУ та економічний факультет?
- Під час вибору університету та факультету врахував відгуки випускників, знайомих. Спочатку я вибирав між менеджментом готельного, курортного та туристичного бізнесу, адже люблю подорожувати, та менеджментом міжнародного бізнесу. Проте врахував досвід випускників, друзів та вирішив обрати спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».
- Де ви працюєте та яку посаду обіймаєте?
- Наразі я працюю в банку АТ «ПУМБ» та займаю посаду фахівця ФБФО (фахівець роздрібного бізнесу фізичних осіб).
- Чи використовуєте ви в своїй професійній діяльності знання та навички, здобуті під час навчання в університеті, та які саме?
- Звичайно, використовую, адже без них ніяк. Починаючи з найпростіших програм (Excel, Word, Power Point), звичайних ресурсів в інтернеті та закінчуючи Bookkeeper SaaS, Businessmate та інші програми, які надалі дали мені хороший старт і продовжують допомагати, розвиватися.
- Розкажіть, як ви поєднуєте основну роботу та навчання?
- Тільки завдяки великому бажанню та лояльності викладачів, які залюбки йшли на зустріч.
- Яких викладачів ви найчастіше згадуєте зараз?
- У першу чергу згадую колишнього декана економічного факультету, зараз завідувачку кафедри фінансів, банківської справи та страхування Аллу Череп, яка постійно підтримує й допомагає студентству. Звичайно, Тетяну Батракову, адже цю жінку неможливо не запам’ятати! Людина живе своєю роботою, завжди усміхається та готова допомогти. Дуже подобалося те, що в лекціях викладачів наводяться приклади з власного досвіду, що завжди потрібно в моїй роботі. Оскільки я працюю в банку, то, звичайно, не можу не згадати лекції Світлани Кушнір, практичні заняття Юлії Огренич, причому не тільки цікаві, але й пізнавальні, з прикладами з практики. Також згадую професіоналку своєї справи, завжди готову допомогти викладачку Інну Кисільову. Прекрасна професорка Олена Андросова, яка допомогла мені з виробничої практики. Усім викладачам кафедри вдячний за надані знання, поради, які допомогли мені в майбутньому.
- Як складалися Ваші взаємини з викладачами й викладачками? - Мені здається, що завжди все вирішує діалог, всі викладачі йдуть назустріч студентству. Особисто в мене ніяких проблем із викладачами не було. Проте важливо самому також залишатись людиною, і все буде файно.
- Що було для вас найважчим у студентські роки?
- Отримати знання для майбутньої професії, тобто перейняти особистий досвід викладачів, набути вмінь і навичок. Важливою перевагою економічного факультету є те, що більшість викладачів мають практичний досвід в різних галузях (банки, підприємства, страхові, аудиторські кампанії). Складно було поєднувати перші робочі кроки із заняттями в університеті, тому що потрібно було починати свій шлях і набиратися досвіду для досягнення великих цілей.
- Що порадите студентам, які навчаються за освітньою програмою «Фінанси і кредит»?
- ВЧИТИСЯ! Не просто сидіти на заняттях і протирати штанці, а необхідно переймати практичний досвід викладачів та набувати практичних навичок. Адже це – можливість стати професіоналом в своїй справі
- Що побажаєте майбутнім студентам і студенткам економічного факультету ЗНУ?
- Бажаю знайти своє заняття для душі, і все життя отримувати задоволення від своєї роботи, а не кожного дня ненавидіти її все сильніше. Бажаю не боятися, йти до кінця, навіть якщо складно і важко, формувати складні завдання, ставлячи за мету їх виконати. Намагатися не просто завчити матеріал, а зрозуміти його та використовувати в подальшій роботі. Намагайтеся бути і прожити студентське життя так, щоб можна було згадати не тільки складні і важкі часи, а й веселі, життєві моменти.
- Яким ви бачите розвиток економічного факультету ЗНУ?
- Мені здається, що дуже цікавим було б організовувати зустрічі з випускниками всіх років, які досягли успіхів у своїй професії. Це дозволить надихнути студентів вчитися, розвиватися.
- Якi вашi плани на майбутнє? Плануєте вчитись далi?
- Планів дуже багато. Так, планую вчитися і надалі, розвиватися в професійній галузі. У майбутньому планую відкриття власного бізнесу.
Інформацію надано економічним факультетом
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8
Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu