Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня економічного факультету взяли участь в інтернет-конференції «Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19»

Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня економічного факультету взяли участь в інтернет-конференції «Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19»

Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня економічного факультету взяли участь в інтернет-конференції «Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19»
01.11.2023 11:12 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність конференція цифровізація економіки

20 жовтня на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на платформі Zoom відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19». До заходу долучилися здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти у галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» зі спеціальності 051 «Економіка». Серед учасників конференції були науковці, викладачі, здобувачів вищої освіти, аспіранти, докторанти, фахівці-практики, адміністративний персонал університетів, представники громадянського суспільства, громадськість.

 

Конференція відбулася в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу «Еразмус+» напряму Жан Моне 101085727 – EU-DIGITIZATION – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави». Мета заходу – обговорення та популяризація європейського досвіду впровадження і особливостей використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19, а також формування стратегічної платформи розбудови економіки України. Під час заходу були розглянуті такі питання: роль цифрових технологій в економіці України; досвід країн ЄС у контексті використання цифрових технологій в економіці; особливості впровадження цифрових технологій в економіку України з урахуванням досвіду ЄС.

Зокрема, в межах конференції проректор з економічного розвитку, завідувач кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктор наук, професор Роман Шерстюк провів тренінг на тему «Діджиталізація туризму: виклики та перспективи». Під час події увагу присутніх зосередили на питаннях розвитку туризму, проблемах та перспективах, визначено напрямки діджиталізації, запропоновано практичний кейс до виконання, що викликало цікавість серед здобувачів.

Із доповіддю на тему «Сервіс електронних петицій як можливість донесення ініціатив громадян: проблеми та перспективи» виступив керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко. Також свою доповідь на тему «Особливості застосування цифрових технологій під час планування та виконання місцевих бюджетів» презентував заступник директора Департаменту фінансів Запорізької обласної державної адміністрації Михайло Євтушенко. Доповіді викликали значний інтерес у здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, адже стосувалися їх теми досліджень.

Доцентка Маряямпольського університету прикладних наук, Литовського університету спорту (Литва), докторка PhD соціальних наук (менеджмент) Регіна Андрюкайтене провела оглядову лекцію на тему «Інноваційні рішення в управлінні діяльністю підприємств: особливості, проблеми, напрями». Вона розглянула типи інноваційних рішень; фінансовий стан підприємств, показники інноваційного розвитку; методичні засади до управління діяльністю підприємств; механізм розробки інноваційних рішень на підприємствах. Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти відзначили актуальність питання та необхідність врахування пропозицій лектора в дисертаційних дослідженнях.

Також у межах конференції декан факультету бізнесу та сфери обслуговування Державного університету «Житомирська політехніка», докторка наук, професорка Галина Тарасюк виступила з доповіддю на тему «Стан та перспективи впровадження цифрових технологій на підприємствах». Зважаючи на актуальність доповіді, серед здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти відбулася жвава дискусія. Це їм дозволило сформувати нові ідеї для свої дисертаційних досліджень.

Наступною виступила декан факультету транспорту, менеджменту і логістики Національного авіаційного університету, докторка наук, професорка Тетяна Мостенська. Вона провела тренінг на тему «Практичні аспекти цифровізації економіки в країнах ЄС та напрямки їх впровадження в Україні».  Під час заходу розглянуто стан цифровізації в Україні, практичні аспекти в країнах ЄС, визначено перспективи до впровадження цифрових технологій на підприємствах. Також для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти запропоновано практичний кейс. Це дозволило здобувачам набути знань у галузі цифровізації на підприємствах, отримати практичні навички, розвинути Soft skills та врахувати рекомендації у своїх наукових дослідженнях.

Велике зацікавлення викликали виступи начальника відділу по роботі з персоналом державної установи «Запорізький слідчий ізолятор» Артема Дудника на тему «Інновації в кадровій справі»; директорки Центру інтерактивного розвитку «ARISTOCRAT» (м. Кривий Ріг), кандидатка наук, доцентки Катерини Брутян на тему «Пріоритетні тенденції розвитку цифрових технологій в економіці України»; керівника видавництва «Вектор», голови ГО «Лектор ЗП» Віктора Мокшанова на тему «Інноваційні цифрові технології в малому та середньому бізнесі в воєнний та повоєнний періоди» та інших.

Також перед присутніми виступили здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти: Майя Оніщенко на тему «Цифрові технології в забезпеченні ефективності діяльності підприємств державної та недержавної форми власності»; Сергій Жидільов на тему «Аналіз використання блокчейн-технологій в Україні та світі»; Іван Колобердянко на тему «Цифровізація hr-функції в сучасних умовах»; Олексій Куранов «Цифровий однорідний ринок Євросоюзу» та інші.

Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти відзначити результативність міжнародної науково-практичної конференції, її важливість, актуальність та необхідність подальшого проведення. Проведення таких заходів дозволяє обмінюватися досвідом, формувати нові ідеї, апробувати результати дослідження, налагоджувати співпрацю між університетами, представниками бізнесу, налагоджувати міжнародну академічну мобільність.

 

Алла Череп,

докторка професор, професорка,

в.о. завідувачки кафедри фінансів, банківської справи та страхування,

гарантка освітньо-наукової програми підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) «Економіка» у галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» зі спеціальності 051 «Економіка»

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини