Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковиця ФСУ презентувала в Тюбінгенському університеті (Німеччина) доповідь про суспільні настрої в Україні

Науковиця ФСУ презентувала в Тюбінгенському університеті (Німеччина) доповідь про суспільні настрої в Україні

Науковиця ФСУ презентувала в Тюбінгенському університеті (Німеччина) доповідь про суспільні настрої в Україні
20.11.2023 15:47 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціології та управління міжнародна діяльність наукова діяльність доповідь

14 листопада, на запрошення молодіжних відділень німецьких політичних партій німецького міста Тюбінген: «Jusos», «Grüne Jugend», «Junge Liberale», «Junge Union» та за ініціативи українських волонтерів й активістів з Sonnenblau, доцентка кафедри соціології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Таїсія Ратушна разом із Констянтином Госау та Вікторією Тригуб презентувала в Тюбінгенському університеті доповідь «The Challenges of War: Modern Ukrainian State and Society in Motion».

 

На заході були присутні студенти, громадські активісти, представники молодіжних відділень німецьких політичних партій. Вони завітали на доповідь, щоб отримати інформацію про поточну ситуацію в Україні.

На початку заходу Костянтин Госау розповів учасникам як Україна сприймалась до 24 лютого 2022 року та як сприймається зараз у німецькому суспільстві, якими були основні наративи щодо України в німецьких медіа та як вони змінюються, хоч і дуже поступово.

Таїсія Ратушна на основі даних українських соціологічних досліджень окреслила ключові моменти щодо громадської думки та суспільних настроїв у різних галузях суспільного життя для ілюстрації поточних подій в Україні. Вона наголосила на тому, що війна – це трагічний досвід, який зараз переживає українське суспільство. Але в той же час результати опитувань свідчать про високий рівень згуртованості та консенсусу громадян щодо вибору орієнтирів розвитку на майбутнє, а саме – прагнення приєднання до ЄС та НАТО; зростання підтримки державних інституцій, серед яких особливо високим є рівень підтримки ЗСУ; залучення значної частини населення до волонтерської діяльності та допомоги армії; орієнтацію на діджиталізацію та запровадження інновацій у різних галузях.

Вікторія Трегуб на прикладі окремих кейсів та даних соціологічних досліджень проілюструвала, як в Україні взаємодіють державні інституції, громадянське суспільство та бізнес для протидії російській агресії, а також проаналізувала настрої та прагнення сучасної української молоді.

Після презентації відбулось жваве обговорення теми й обмін думками, а спікери мали можливість відповісти на питання, що виникли в учасників.

 

Матеріал надав факультет соціології та управління

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини