Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки реалізації проєкту Еразмус+ JMM DIRUT із диверсифікації сільського туризму

У ЗНУ підбили підсумки реалізації проєкту Еразмус+ JMM DIRUT із диверсифікації сільського туризму

У ЗНУ підбили підсумки реалізації проєкту Еразмус+ JMM DIRUT із диверсифікації сільського туризму
22.11.2023 17:03 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети економічний факультет проєктна діяльність міжнародна співпраця конференція диверсифікація сільського туризму

16-17 листопада в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася підсумкова конференція проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» Erasmus+ JMM DIRUT.

 

Захід проходив за підтримки програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне в межах проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні».

Метою підсумкової конференції став аналіз результатів діяльності проєкту Erasmus+ JMM DIRUT, його проблем і перспектив задля створення сприятливого комунікативного бізнес-середовища, подальшого розвитку туристичних продуктів, заохочення молоді до створення власних проєктів, надання якісних консультаційних послуг щодо диверсифікації сільського туризму на основі креативності та збалансованості, а також – для співпраці з представниками сільського та креативного туризму щодо створення кластерів і мереж. Серед учасників заходу були представники туристичного бізнесу, науки, освіти, державної влади та громадськості з сімнадцяти областей України (Одеської, Луганської, Вінницької, Херсонської, Черкаської, Волинської, Миколаївської, Івано-Франківської, Хмельницької, Житомирської, Харківської) та з європейських країн (Естонії, Литви, Чехії та Німеччини). Загальна кількість зареєстрованих учасників становила близько 150 осіб.  

Модераторкою заходу була кандидатка наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ, координаторка проєкту Erasmus+ JMM DIRUT Наталя Венгерська. Вона презентувала учасникам конференції відео, у якому йшлося про основні напрямки реалізації проєкту та про досягнення його міждисциплінарної команди. Йшлося про курс Erasmus+ JMM DIRUT, до якого долучилися як студенти ЗНУ, так й інших українських вишів, створення інтерактивного посібника, участь у конференціях, засіданнях наукових столів, тренінгах і майстер-класах, можливість для студентів проходити практику на підприємствах, що спеціалізуються на сільському туризмі, співпрацю із фахівцями-практиками, співробітництво з іноземними закладами вищої освіти щодо впровадження європейського досвіду диверсифікації сільського туризму через збалансованість та креативність.

Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар від імені керівництва поздоровив присутніх з успішною реалізацією проєкту, відзначив, що завдяки їхнім зусиллям відбувся позитивний вплив не лише на економічний факультет, а й на такі факультети, як біологічний, фізичного виховання, здоров’я та туризму, юридичний, на Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні й на весь Запорізький національний університет загалом. Він подякував Наталі Венгерській як координаторці проєкту та висловив сподівання, що науковці вишу й після завершення проєкту продовжать свої дослідження в цьому напрямку. До привітань приєдналася й проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності ЗНУ Олена Тупахіна. Про великий потенціал України в галузі сільського туризму та необхідність подальших наукових досліджень у цьому напрямку йшлося в привітальному слові в.о. декана економічного факультету Валентини Гельман.

Своєю чергою, координаторка проєкту Національного Еразмус+ офісу в Україні (м. Київ, Україна) Світлана Шитікова відзначила активність університету в проєктній діяльності, відзначила їхні досягнення та запропонувала учасникам взяти участь у програмах Еразмус+. Спікерка наголосила на важливості такої поведінки науковців на сьогодні, адже вони так стали амбасадорами України в світі, голосами країни, які чують іноземці. Також вони поширюють не лише знання, а й гуманістичні цінності та готують покоління євроінтеграторів, яке відновлюватиме країну.

До аналізу досягнень проєкту та підбиття його підсумків приєдналася докторка наук, професорка, в.о. завідувачки кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЗНУ Алла Череп, яка відзначила ключові моменти його реалізації.

Перед учасниками виступив доцент з управління рекреацією Талліннського університету, власник компанії «Reimann Retked», член правління Асоціації екотуризму Естонії (м. Таллінн, Естонія) Март Рейманн. Він поділився своїм досвідом знайомства з особливостями сільського туризму в Україні та розказав про імплементацію естонських практик мережевого розвитку сільського туризму в Запорізькій, Дніпропетровській, Київській, Житомирській, Сумській та Харківській областях. Імплементація цих практик стала можлива завдяки співпраці з проєктом Erasmus+ JMM DIRUT. 

Присутніх також привітали постійні партнерки економічного факультету, які вже не раз брали участь у конференціях у межах реалізації цього проєкту – докторка наук, професорка, завідувачка лабораторії Бізнес-інновації, Університет Ромериса (Литва) Жанета Симанавічене та докторка PhD соціальних наук (менеджмент), докторка-лекторка з Литовського університету спорту, доцентка SMK Університету прикладних наук (Литва) Регіна Андрюкайтене.

Почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» (м. Запоріжжя, Україна) Людмила Брацило наголосила на важливості підтримки наук для розвитку зеленого туризму в Запорізькій області. Голова правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» (м. Запоріжжя, Україна), членкиня правління Громадської організації «Спілка зеленого сільського туризму України» (м. Київ, Україна) Інеса Носенко відзначила важливість таких проєктів і наголосила на особливостях діяльності зелених садиб і сільського туризму загалом із моменту повномасштабного вторгнення та висловила сподівання на подальшу співпрацю із ЗНУ.

Про диверсифікацію сільського туризму України, порівняння його із європейським досвідом, перспективи подальшого розвитку цієї галузі йшлося у виступах кандидатки наук, доцентки кафедри туризму та економіки Криворізького державного педагогічного університету (м. Кривий Ріг, Україна) Вікторії Пацюк і кандидатки наук, завідувачки кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.  Макаренка (м. Суми, Україна) Олесі Корнус.

Родзинкою обговорення стало висвітлення результатів проєкту Еразмус+ членами проєктної команди, до якої увійшли: докторка наук, завідувачка кафедри управління та адміністрування Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. М. Потебні Валентина Воронкова, докторка наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ Лариса Безкоровайна, кандидатка наук, доцентка кафедри генетики та рослинних ресурсів ЗНУ Олена Бойка, доктор економічних наук, професор кафедри управління персоналом та маркетингу ЗНУ Олександр Череп,  кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та адміністративного права ЗНУ Сергій Омельянчик.

Після завершення пленарного засідання на учасників конференції чекала робота за напрямками:

1. Сталий та креативний сільський розвиток в ЄС: комплементарний підхід;

2. Міждисциплінарний підхід до викладання курсу Erasmus+ JMM DIRUT: інструменти та засоби;

3. Перспективи впровадження європейської практики диверсифікації сільського туризму.

На заході представили Рекомендації з питань  формування кластерної та мережевої моделей сільського креативного туризму за результатами проєкту Erasmus+ JMM DIRUT, які можуть бути корисними  для представників Департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Директорату сільського розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства розвитку туризму України, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

Другий день роботи конференції присвятили не лише обговоренню результатів й аналізу підсумків проєктної роботи. Також учасники долучилися до нетворкінгу.

Крім того, вони заслухали виступи випускників курсу Erasmus+ JMM DIRUT 2020/2023 рр. та дізналися, як ті втілили в життя здобуті під час участі в проєкті знання.  У результаті нетворкінгу та інтерактивним «хмаринкам слів» було визначено, що проєкт надав можливість слухачам отримати «нові знання з сільського туризму». 

Ще на них чекала інтерактивна креативна вікторина «Erasmus+ JMM DIRUT» із призами від проєкту та його партнерів. Креативну вікторину провела Ірина Бакаленко, експертка та тренерка з медіаграмотності, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри української літератури ЗНУ, учасниця проєкту Erasmus+ JMM EUSECRET.  

Учасники конференції подякували організаторам за можливість приєднатися до цього заходу та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю в межах нових проєктів.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини