Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ІННІ ім. Ю. Потебні привітали з ювілеєм талановитого винахідника Олега Панкова

В ІННІ ім. Ю. Потебні привітали з ювілеєм талановитого винахідника Олега Панкова

В ІННІ ім. Ю. Потебні привітали з ювілеєм талановитого винахідника Олега Панкова
12.12.2023 11:01 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут науково-дослідна лабораторія Промислова електроніка ювілей поздоровлення

Старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії «Промислова електроніка» Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні, талановитий винахідник Олег Панков днями приймав щирі вітання з ювілеєм від колег, друзів та однодумців.

 

Ще під час навчання в школі він вирішив пов’язати своє майбутнє з електронікою. А допомогли йому визначитися з професією мати, яка працювала у великому регіональному центрі з обслуговування електронних систем перших ЕОМ, і заняття на станції юних техніків. До речі, й сьогодні можна побачити першого робота, якого створили гуртківці: він перебуває у музеї станції. «Робот вмів ходити, говорити, піднімати руки, – згадує ювіляр, – й ми страшенно ним пишалися».

Тож не дивно, що, закінчивши школу, хлопець вирішив вступити до Запорізького індустріального інституту на кафедру промислової електроніки. Тут Олег Панков став одним із найактивніших членів студентського наукового гуртка. Талановитий хлопець успішно поєднував заняття в лекційних аудиторіях із практикою в лабораторії промислової електроніки кафедри. По завершенню навчання ювіляр вступив до аспірантури, яку й закінчив з успіхом.

Подальшого досвіду Олег Панков набував, працюючи в фірмі «Олександрів-95», потім був начальником департаменту Української товарної біржі. А згодом ювіляр відкрив і власну справу – приватне підприємство НПП «Ресурс-Україна», яке було безпосередньо пов’язано з електронікою.

У 2017 році його запросили повернутися до рідного вишу та стати співробітником науково-дослідної лабораторії «Промислова електроніка». Олег Панков із задоволенням погодився, адже завжди з теплом згадував alma mater. Тож нині він, разом із викладачами кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення, активно працює над вдосконаленням і втіленням у КП «Водоканал» озонаторів для знезараження води. Займається він і удосконаленням систем керування вітро- та електрогенеруючими системами.

До речі, вся дружна родина ювіляра – його дружина, дочка і син, як і сам Олег Панков, захоплюються електронікою та екстремальними видами спорту, серед яких скелелазіння та гірський туризм, підводне полювання й вивчення підводного світу. Ювіляр навіть брав участь у науково-практичних дослідженнях дна Чорного моря.

Олег Панков вважає себе оптимістом і з надією дивиться в майбутнє. Він впевнений, що його знання й практичний досвід будуть затребувані ще багато років, а якісна підготовка майбутніх інженерів, і обов’язково з використанням найновіших технологій, – є запорукою розвитку країни.

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал надано Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

Схожі новини