Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Стейкхолдери говорили про вдосконалення ОП «Економічна кібернетика»

Стейкхолдери говорили про вдосконалення ОП «Економічна кібернетика»

Щоб удосконалити підготовку фахівців освітньо-професійної програми «Економічна кібернетика», 5 грудня на кафедрі економічної кібернетики економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося розширене засідання з питань перегляду освітньо-професійних програм «Економічна кібернетика» бакалаврського та магістерського рівнів.

У засіданні взяли участь: гарантка освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, докторка наук., професорка, завідувачка кафедри Наталія Максишко, гарант освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти, доктор наук, професор Ігор Козін, інші викладачі кафедри економічної кібернетики. До них приєднались стейкхолдери: в.о. декана економічного факультету, докторка наук, професорка Валентина Гельман, професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, докторка наук Анна Переверзєва. А також роботодавці: директор Департаменту фінансів Запорізької обласної державної адміністрації Сергій Медвідь, директор ТОВ «АВЕДсофт» Денис Янкін, представник ТОВ «Бізнес Софт», аспірант кафедри Сергій Куркула, випускник економічного факультету, інженер програмного забезпечення, асистент технічного директора компанії «Leetio» Денис Плохотніков, головний державний інспектор відділу проведення митного аудиту Запорізької митниці Держмитслужби в м. Запоріжжя Євген Карчевський і здобувач ступеня вищої освіти магістр ОП «Економічна кібернетика» Євгеній Штурмак.

В обговоренні взяли участь всі учасники заходу. Зокрема, низку цінних пропозицій висловили присутні стейкхолдери.

Так, в.о. декана економічного факультету Валентина Гельман звернула увагу на важливість уточнити формулювання мети програми в контексті затвердженої Стратегії розвитку Запорізького національного університету в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України на 2023-2025 роки. Професорка Анна Переверзєва запропонувала додати до переліку обов’язкових чи вибіркових освітніх компонентів програми окрему навчальну дисципліну, цілком присвячену питанням управління проєктами. На її думку, набуття здобувачами вищої освіти ґрунтовних компетентностей в галузі проєктного менеджменту значно розширило б їхні кар’єрні можливості.

Представник бізнесу – директор компанії «АВЕДсофт» Денис Янкін – також наголосив на важливості проєктних компетентностей. Окрім того, він запропонував посилити мовну підготовку здобувачів шляхом розширення обсягу навчальних годин з англійської мови. Адже знання іноземних мов є обов’язковою умовою конкурентноспроможності сучасних фахівців на ринку праці. Ще один представник роботодавців і випускник кафедри Сергій Куркула підтвердив необхідність ґрунтовної IT-підготовки майбутніх економістів-кібернетиків. Він позитивно оцінив практику вивчення здобувачами популярних на ринку програмних продуктів і порадив продовжувати рух у цьому напрямку.

Директор Департаменту фінансів Запорізької ОДА Сергій Медвідь наголосив на важливості якісної фахової підготовки економістів-аналітиків магістерського рівня. Адже саме вони мають стати рушійною силою майбутніх економічних реформ та євроінтеграційних перетворень.

Доцент Сергій Чеверда запропонував осучаснити назву та змістове наповнення окремих освітніх компонентів, а студент-магістрант Євгеній Штурмак озвучив цікаву ініціативу, запропонувавши на завершальному етапі навчання створити інтегрований проєкт, який би об’єднав отримані протягом років навчання знання та напрацьовані моделі й алгоритми. Як позитивний досвід, отриманий впродовж навчання на освітній програмі першого (бакалаврського) рівня, він навів власну участь у проведенні Ділової гри «Конкурс проєктів автоматизації бізнес-процесів в економіці», яка 10 років поспіль проводиться кафедрою економічної кібернетики.

Наостанок інженер-програміст Денис Плохотніков вніс пропозицію щодо посилення акценту на вивчення мов програмування та прикладних аспектів реалізації економіко-математичних моделей і алгоритмів. Така практико-орієнтована підготовка підвищить конкурентноспроможність випускників на IT-ринку праці.

Гаранти освітніх програм професорка Наталія Максишко та професор Ігор Козін ознайомили присутніх із пропозиціями відповідних робочих групи щодо їх оновлення.

Учасники заходу продемонстрували високий рівень зацікавленості та внесли низку конструктивних ідей щодо посилення фокусу освітніх програм. Зворотний зв’язок від стейкхолдерів – запорука успішного безперервного вдосконалення якості освітнього процесу. За результатами обговорення ухвалили затвердити запропоновані зміни до змісту обох освітніх програм та оприлюднити їх проекти на сайті університету для подальшого громадського обговорення.

Сергій Чеверда, доцент кафедри економічної кібернетики, кандидат наук

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: