Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Для натхнення треба навчитися розуміти свої почуття»: «Історія успіху» вихованця кафедри дизайну Вадима Міткова

«Для натхнення треба навчитися розуміти свої почуття»: «Історія успіху» вихованця кафедри дизайну Вадима Міткова

«Для натхнення треба навчитися розуміти свої почуття»: «Історія успіху» вихованця кафедри дизайну Вадима Міткова
18.12.2023 07:01 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології кафедра дизайну відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба Історії успіху випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні пропонуємо інтерв’ю з вихованцем кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології, митцем Вадимом Мітковим.

 

- Вже давно ви реалізовуєте незвичайний творчий проєкт: розписуєте уламки ракет і снарядів українськими краєвидами, портретами, символічними зображеннями. Як прийшло натхнення для створення таких речей?

- На душі було сумно, хотілося, щоб на цих уламках щось інше було, більш позитивне, наприклад, якісь мрії. Адже навіть у такому скрутному становищі треба думати про майбутнє: про що ми мріємо, до того й наближаємось, я так вважаю. І це змінювало мій настрій та стан. Я малював українські мирні краєвиди, теплі хатки, калину, всі символи української краси та незламності, романтичні мотиви. Крім цього, на уламках добре спрацьовували актуальні контрасти, коли зображуєш, що одна частина світу страждає, а інша не помічає цього. Тому що важливо, щоб цей контраст побачили люди в інших країнах. Про процес створення цих артоб’єктів вийшли сюжети на національних телеканалах, зокрема запорізький телеканал «Alex.Ua», «ICTV» та «Суспільне.новини» та ін. Роботи експонувались, наприклад у Запорізькому художньому музеї. Деякі мої роботи потрапляли на виставки закордон, це було приємно.

- А в яких виставках за кордоном ви брали участь?

- У Німеччині була виставка робіт дітей з України, на яку мені запропонували надіслати свої роботи. Щоб відправити за кордон декілька розмальованих гільз, навіть довелося окремо оформлювати дозвіл. На знак подяки німецькі організатори прислали грамоту за участь. Зокрема, мене запросили на міжнародний мистецький захід «Šírava ART» у Словаччині, організований Академією професійної освіти Меркур (Akadémia odborného vzdelávania Merkur, n.o., Kaluža) під патронатом Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Mareka Šafina, однак долучитись зміг лише в дистанційній формі.

- Чи працюєте ви зараз над новими проєктами?

- Зараз працюю, але не так регулярно, через різні обставини, найголовніше –бракує часу. Лише коли є гостра потреба у волонтерів до конкретного заходу. Але як випадає вільна година – у мене вдома достатньо гільз, уламків ракет, тубусів і мін, щоб створити новий артоб’єкт.

- Ми – кафедра дизайну. Цікаво, яка частка дизайну у вашій творчій діяльності?

- Без дизайну в моїй творчості ніяк. Бо той же розпис військових уламків – це свого роду дизайн: як створення чогось нового від поєднання похмурих уламків та мого натхнення, бачення та створення нових уламків почуттів.

- Поділіться секретами пошуку натхнення.

- Для натхнення треба навчитися розуміти свої почуття: вони – це і є наше натхнення. У кожного воно є, треба тільки прислухатися до себе, це нібито своє внутрішнє ставлення до будь-чого з чим, наприклад, ми маємо справу, це може бути своє ставлення як до зовнішнього (людей, обставин життя, предметів), так і внутрішнього – думок, мрій. Бути собою, тобто відчувати свою внутрішню атмосферу, а в кожного вона своя... А щоб натхнення технічно та точно проявити в творчості, то потрібно частіше практикуватися.

 

Інформацію надала кафедра дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

 

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини