Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти та викладачі ЗНУ взяли участь у семінарі з реінтеграції та реабілітації ветеранів

Студенти та викладачі ЗНУ взяли участь у семінарі з реінтеграції та реабілітації ветеранів

Студенти та викладачі ЗНУ взяли участь у семінарі з реінтеграції та реабілітації ветеранів
19.12.2023 10:02 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології соціальний проєкт семінар реінтеграція реабілітація військових

18 грудня у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся семінар «Реінтеграція, реадаптація та реабілітація ветеранів та ветеранок. Виклики суспільству». Організатори заходу – Обласний центр патріотичного виховання молоді, Запорізька обласна студентська рада ЗОДА. Запорізький національний університет на заході представляли докторка наук, професорка, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко та заступниця декана з виховної роботи факультету соціальної педагогіки та психології, старша викладачка Сніжана Сиваш.

 

Модератором заходу став регіональний координатор всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою Оленою Зеленською, Сергій Дружинін. Разом із ним присутні обговорили такі важливі питання, як суспільство та ветерани, специфіка громадського ветеранського руху, ризики патерналізму, бойовий досвід і психічне здоров’я ветеранів і ветеранок, основні принципи взаємодії з ветеранами, комунікація в кризових ситуаціях. Модератор надав практичні дієві поради щодо того, що робити при істериках, панічних атаках, агресії.

Присутні обговорили потреби ветеранів на шляху від реадаптації до реінтеграції. Розглянули перші кроки ветерана в громаді. Йшлося про те, як створити ветеранські простори, з чого почати перехід від військової професії до цивільного життя. Учасники семінару активно дискутували, висловлювали свої думки, ставили слушні питання.

Для довідки

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров’я своє та своїх близьких має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.

 

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program 

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program 

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram 

Telegram – https://t.me/howareu_program 

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program 

Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

 

Інформацію надав факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини