Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітній проєкт «Редакторія» розпочав свою роботу

Освітній проєкт «Редакторія» розпочав свою роботу

Освітній проєкт «Редакторія» розпочав свою роботу
25.12.2023 11:05 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування загальноосвітні заклади середньої освіти освітній проєкт Редакторія

22 грудня кафедра видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відкрила освітній проєкт «Редакторія». Хоча ідея проєкту для кафедри не є новою, оскільки з 2020 року проводили тренінги для школярів, які занурювали їх в особливість діяльності фахівця видавничої діяльності, редагування. Однак саме з цього року викладачі кафедри підготували оновлену програму «Редакторії».

 

Завідувачка кафедри Тетяна Плеханова, розповівши про важливість просування українськомовного книговидання та роль редакторів і видавців у цьому процесі. Вона наголосила також на блоках, з яких складається освітній проєкт «Редакторія»: «творче макетування», «лайфхаки ЗНО/НМТ» та «творче редагування».

Далі учасники «Редакторії» переглянули відеопрезентацію освітньої програми, відзнятою студентами 4 курсу кафедри видавничої справи та редагування. Після урочистої частини слово взяли тренерки першого блоку викладачки кафедри Наталія Лебідь і Наталія Романюк.

Наталія Романюк опрацьовувала з учасниками творче макетування обкладинок журналів. В інтерактивній формі учні дізналися про обовʼязкові елементи, за якими можна ідентифікувати кожну обкладинку різного виду журналів, вимоги до оформлення тексту та ілюстрацій, а також різні композиційні варіанти поєднання тексту й зображень. Після брейншторму й обговорення винесених на розгляд питань учням запропонували оформити власну обкладинку для уявних журналів із тематичними випусками «Cinema Eve» та «New Year Forever».

Другу частину зустрічі присвятили макетуванню візитівок головного редактора журналу. Тож учні разом із Наталією Лебідь розглянули функції та складники візитівок, на основі чого згрупували приклади візитних карток на дві категорії (ділові та корпоративні). Також учасники проєкту відчули себе редакторами цього виду друкованого матеріалу, оскільки знаходили помилки в запропонованих їм візитівках.

Наприкінці заходу учасників привітали з прийдешніми новорічними святами та проанонсували наступну зустріч у межах першого блоку після шкільних канікул.

 
Наталія Лебідь,

доценкта кафедри видавничої справи та редагування

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини