Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ІННІ ім. Ю. Потебні провели збори органу громадського самоврядування

В ІННІ ім. Ю. Потебні провели збори органу громадського самоврядування

В ІННІ ім. Ю. Потебні провели збори органу громадського самоврядування
25.12.2023 12:27 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут збори органу громадського самоврядування звіт освітній процес акредитація освітніх програм наукова діяльність профорієнтаційна д

Збори органу громадського самоврядування Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні пройшли під керівництвом доцента кафедри металургійного обладнання Андрія Власова. Основним питанням став звіт директорки ІННІ ім. Ю. Потебні Наталі Метеленко, в якому йшлося про всі галузі життя навчального закладу.

 

Під час виступу Наталя Метеленко розповіла про зміни в освітніх програмах бакалаврів. Так, з’явилися нові програми, такі як «Інжиніринг об’єктів промислової енергетики» (спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»); «Проєктування безпілотних апаратів та систем керування» (спеціальність 174 «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка»); «Інженерна екологія та технології вторинної переробки» (спеціальність 183 «Технології захисту навколишнього середовища»). Їхню конкурентноспроможність та актуальність для подальшого розвитку інженерної освіти в ІННІ підтвердив успішний набір-2023. Завершується робота над спільним проєктом із математичним факультетом щодо розробки нової освітньої програми для бакалаврів «Фізична електроніка та біоінженерія». Завдяки підсиленню кадрового складу ІННІ (до колективу приєдналися дев’ять науковців, серед яких – досвідчені фахівці в галузі кольорової металургії), підготовлено бакалаврську освітню програму «Інноваційні технології кольорової металургії».

Нині в ІННІ ім. Ю. Потебні навчається 3218 здобувачів, а за результатами цьогорічного набору сформовано 388 груп. До речі, на денній формі навчання практично не лишилося мікрогруп, що позитивно позначилось на якості освітнього процесу, обсязі навантаження і дозволило залучати стейкхолдерів до викладання. Серед науковців ІННІ – член галузевої експертної ради й експерти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Міністерство освіти і науки України. Викладачі надають освітні послуги державним службовцям. Вони також розробляють для них сертифіковані програми з підвищення кваліфікації.

«2022 і 2023 рр. відзначились активними акредитаційними процесами на всіх освітніх рівнях, – підкреслила директорка. – У 2023 р. в ІННІ ім. Ю. Потебні запроваджено інституціональний підхід до організації виробничих практик. Незважаючи на Covid і воєнні дії, практична підготовка здобувачів не зупинялася ні на хвилину. Це – яскравий приклад того, коли командна робота колективу однодумців і професіоналів-новаторів разом із нашими партнерами-стейкхолдерами, здобувачами та роботодавцями долає всі перешкоди та перетворює очікування й мрії на реалії сьогодення».

Наталя Метеленко підкреслила, що «акредитаційні процеси 2022-2023 рр. можна вважати переможними, адже всі заплановані заходи виконано в повному обсязі й отримано позитивний результат!».

У 2023 р. в ІННІ ім. Ю. Потебні продовжувалися процеси інтернаціоналізації як в освітній, так і в науковій галузях. Це – й міжнародні стажування, й програма «2 Дипломи», «Erasmus+» й уніфікація освітніх програм задля відповідності вимогам ЄС.

Триває активна наукова діяльність як викладачів, так і здобувачів вищої освіти. Так, в інституті успішно функціонують 26 студентських наукових гуртків. Викладачі впроваджують інноваційні методи в освітній процес; залучають молодь до наукової діяльності, зокрема, до виконання наукових досліджень кафедр. «а період із травня по грудень ми успішно провели чотири конференції – всеукраїнську і три міжнародного рівня», – зазначила директорка. А з 2024 р. проводитиметься щорічна Міжнародна науково-практична конференція ім. Ю. Потебні «Інженерні інновації та розбудова національної економіки». Якість роботи науковців ІННІ підтверджено державними нагородами, стипендіями та преміями.

Упродовж 2023 р. під керівництвом заступника директора з виховної роботи Романа Воляра та за активної участі доцента Ігоря Саламахи відбулося понад 30 заходів інститутського, університетського та міського рівнів. Практична психологиня відділу виховної роботи Ірина Марті проводить психодіагностичну, консультаційну й корекційно-відновлювальну роботу. Поновлено й діяльність Центру радіозв’язку, яким керує Микола Папіровський.

Звернула увагу Наталя Метеленко також і на профорієнтаційну роботу, яка організована на засадах інституційного підходу її заступником Владиславом Румянцевим: «Така командна робота не тільки підвищує поінформованість потенційних абітурієнтів, а й укріплює імідж Запорізького національного університету в конкурентному середовищі освітніх послуг нашого міста та регіону».

«Нам є чим пишатись, – на завершення промови підкреслила директорка інституту, – проте попереду ще багато освітньо-наукових і культурно-просвітницьких завдань, які ми плануємо вирішувати на шляху до перемоги!».

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал надав Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини