Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти журфаку доєднались до конкурсу відеоесе до 75-річчя Декларації прав людини

Студенти журфаку доєднались до конкурсу відеоесе до 75-річчя Декларації прав людини

Студенти журфаку доєднались до конкурсу відеоесе до 75-річчя Декларації прав людини
02.01.2024 07:19 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики освітній процес конкурс відеоесе Декларація прав людини

Моніторингова місія ООН з прав людини організувала відеоконкурс на тему прав людини та Загальної декларації прав людини, приурочений до 75-річчя з моменту прийняття Генеральною Асамблеєю ООН цього документа. Студенти факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) у межах дисциплін «Медіаправо» та «Журналістська етика» (викладачка Вікторія Ковпак) також радо долучилися до можливості осмислити порушення прав людини під час війни за допомогою аудіовізуальних інструментів.

Рейтингування відеоесе відбувалося за допомогою голосування на офіційній сторінці в Instagram Моніторингової місії ООН з прав людини (@unhumanrights.ukraine / UN Human Rights in Ukraine). І хоч призових місць наші команди не зайняли, проте варто відзначити велику кількість схвальних відгуків та реакцій. Наприклад, відео, присвячене темі викрадення дітей окупаційними російськими військами та незаконне їх вивезення на територію рф, набрало станом на 30 грудня 2023 року 15 782 реакції та більше 50 коментарів про потужні меседжі відеороботи, про актуальність висвітлення такої теми, про сенсибельність відеоесе. Також у фокусі п’яти надісланих відеоробіт така проблематика: проблеми порушення рф на ТОТ свободи безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободи шукати, одержувати та поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами (ст. 19 Декларації), насильницька паспортизація російськими окупаційними силами українців на тимчасово окупованій території, порушення прав ВПО, захист права жінки служити в ЗСУ.
Ознайомитися з відеосе студентів факультету журналістики ЗНУ можна на офіційній сторінці в Instagram Моніторингової місії ООН з прав людини за лінками:
https://www.instagram.com/p/Cz6N3q_NPDg/ – відео № 2 у списку представлених на конкурс (авторський колектив – студенти ЗНУ Крістіна Кулагіна, Діана Кулинич, Олександра Сакальська, Анжеліка Заставенко, Анастасія Щеглова, Марія Гончаренко, Дарина Ланкіна)
https://www.instagram.com/p/Cz6Or0PNx-E/ – відео № 6 (Інна Богуславська, Рита Квашина)
https://www.instagram.com/p/Cz6P__HtGqn/ – відео № 18 (Євгенія Пазюк, Ростислав Балута, Карина Лакіза, Руслан Мась, Вероніка Баля, Мілєна Карпій)
https://www.instagram.com/p/Cz6QXyQtXv7/ – відео № 21 (Анна Шумкова, Валерія Гетьман, Вікторія Іванова, Катерина Касімова, Єлизавета Нечипуренко)
https://www.instagram.com/p/Cz6QfM4NNJX/ – відео № 25 (Катерина Бутенко, Вероніка Ведмідьова, Марія Гридасова, Єлисей Плетінь, Еліна Кошовець, Валерія Столярова, Ярослав Івженко)
Наприкінці грудня декан факультету журналістики ЗНУ Віктор Костюк оголосив подяки всім учасникам, побажав подальших успіхів у царині медіатворчості та медіаправа. Відеоесе будуть викладені на офіційних сторінках факультету журналістики в соціальних мережах задля актуалізації серед молоді теми захисту прав людини в умовах війни.

Вікторія Ковпак,
факультет журналістики


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини