Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Анонси / Новини / НМТ-2024: важливі нововведення

НМТ-2024: важливі нововведення

16.02.2024 07:45

Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) систематично інформує вступників про особливості вступної кампанії загалом та проведення національного мультипредметного тесту-2024 зокрема.

 

Відповідно до Законопроєкту № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» від 8 листопада 2023 року, вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України відбудуться у форматі Національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими:

- українська мова;

- математика;

- історія України.

Один – на вибір із переліку:

- українська література;

- іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);

- біологія;

- хімія;

- фізика;

- географія.

Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

НМТ у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня - 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерством освіти і науки України.

На виконання завдань НМТ буде відведено 240 хвилин – із розрахунку по 60 хвилин на кожний навчальний предмет.

Тести з української мови, історії України, української літератури, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – 32 завдання.

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання з кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до схем нарахування балів, подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, тому одразу після проходження тесту кожний учасник/кожна учасниця дізнається про кількість набраних тестових балів.

Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань із кожного предмета НМТ, буде переведено до шкали 100–200 балів.

Як і торік, НМТ відбудеться у дві сесії – основну та додаткову – з 14 травня до липня. Тестування проходитиме в тимчасових екзаменаційних центрах України та за кордоном.

У додатковій сесії матимуть змогу брати участь ті вступники, які через певні об’єктивні причини не зможуть прибути на тестування. Наприклад, через хворобу, або не завершать оцінювання через тривалу повітряну тривогу чи технічні труднощі в тимчасовому екзаменаційному центрі.

Випускники будуть складати всі предмети в один день. Спершу учні пройдуть тести з української мови та математики, потім матимуть перерву 20 хвилин. А далі складуть історію України та предмет на вибір. На кожен тест передбачена одна година.

Цього року НМТ будуть складати лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Результати тестування необхідні для вступу на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного напрямків) на всі спеціальності.

Для вступу на спортивні та мистецькі спеціальності випускники також проходитимуть творчий конкурс.

Якщо абітурієнти склали ЗНО 2021 року або НМТ 2022 чи 2023 року, за бажання вони можуть використати їхні результати для вступу у 2024 році.

Не складати НМТ можуть абітурієнти, які вступають за контрактом на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави.

Детальніша інформація – на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: http://surl.li/nahns

Детальнішу інформацію щодо вступної кампанії-2024, консультаційний супровід на всіх етапів вступної кампанії абітурієнти матимуть можливість отримати, приєднавшись до Віртуальної навчально-консультаційної платформи «Вступник-2024» за попередньою реєстрацією: http://surl.li/pzyzw

 або звернувшись до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66 б, навчальний корпус № 2, каб. 204.

Тел.: (061) 289-12-96, (061) 289-12-86

Е-mail: vdpp.znu@gmail.com

Телеграм-канал: https://t.me/VDPP_ZNU

 

Вероніка Агапова,

фахівчиня відділу доуніверситетської підготовки,

профорієнтації та працевлаштування,

студентка факультету журналістики

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu