Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ» вихованка факультету журналістики Сідоня Джанінян

«Історії успіху випускників ЗНУ» вихованка факультету журналістики Сідоня Джанінян

«Історії успіху випускників ЗНУ» вихованка факультету журналістики Сідоня Джанінян
31.01.2024 07:03 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в ньому інтерв'ю з вихованкою факультету журналістики, журналісткою телеканалу «МТМ» Сідонею Джанінян.

 

- Чому свого часу надали перевагу саме факультету журналістики ЗНУ, а не іншим варіантам?

- З дитинства мріяла стати журналісткою. Дуже цікаво було подивитись на закадрове телевізійне життя. Тому над вибором професії навіть не думала: одразу знала, що це буде журналістика. Перевагу віддала саме ЗНУ, тому що в нашому славетному місті він – найкращий.

- Що, на вашу думку, є головними факторами для того, щоб стати успішними у ній?

- Я маю досвід у роботі журналісткою новин, також – ведучою програм, але ставлюсь до себе дуже прискіпливо, продовжую вчитись, розвиваю свої професійні навички.

Передусім треба любити цю професію, треба мати жагу до знань, до цікавих історій, до новин. Головний фактор успіху журналіста – це гарно поставлена вимова і впевненість, якщо ти працюєш саме в кадрі. Постійний розвиток – це одна із найважливіших умов для нашої професії, бути завжди в курсі подій і вміти їх правильно подати у зрозумілій формі.

- Якби можна було повернутися в університет, на пари з яких дисциплін пішли б?

- Якщо чесно, мені подобались усі пари, я дуже скучила за нашими викладачами й хотіла б повернутись на їхні пари. У нас на факультеті дуже цікаві викладачі, обізнані. Також хочу зауважити, що, крім теорії, було дуже багато практики. Взагалі багато викладачів були журналістами-практиками з цікавим досвідом. Це – ще одна перевага, через яку треба обирати ЗНУ.

- Ви –мама двох дочок. Як материнство вплинуло на вас як на журналістку?

- Не можу сказати, що материнство вплинуло на мене як на журналіста, хоча з появою дітей я стала більш обізнаною в багатьох темах, якими раніше не цікавилась. Це – «плюс», тому що журналіст повинен мати знання з багатьох галузей життя.

- А що змінилось у внутрішній «кухні» редакцій після початку повномасштабного вторгнення, на вашу думку?

- Журналісти зрозуміли, що вони тримають інформаційний фронт, тому що ворог веде також інформаційну війну проти нас. Зараз дуже велика відповідальність лежить саме на журналістах, вони працюють ще оперативніше, більш прискіпливо перевіряють інформацію та відповідальніше ставляться до своїх обов'язків. Велику увагу приділяють темам національної ідентичності українців.

- Щоб побажали б нинішнім студентам та тим школярам, хто лише планує вступати на факультет журналістки ЗНУ?

- Я бажаю їм легкого, цікавого навчання. Вважаю, що на факультет журналістики треба йти за покликом серця. Бажаю цікавих проєктів, бажання та сил удосконалювати інформаційний простір України.

 

Спілкувалась Тетяна Рогова

Фото з особистого архіву героїні

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини