Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ» - випускник факультету історії та міжнародних відносин Ігор Саламаха

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ» - випускник факультету історії та міжнародних відносин Ігор Саламаха

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ» - випускник факультету історії та міжнародних відносин Ігор Саламаха
07.02.2024 08:20 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Пот

Герой цієї історії успіхів – цікава особистість, людина, яку не спиняють труднощі, навпаки, вони надають Ігорю Саламасі поштовх до нових звершень. У 1995 році Ігор Саламаха закінчив Запорізький державний університет за спеціальністю «Історія», а нині він обіймає посаду доцента кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

- Як саме Ви обирали спеціальність: за покликом душі чи хтось Вам її порадив?

- У мене в школі було декілька улюблених предметів – математика, фізика та історія. При цьому, фізику я знав краще за все. Всі олімпіади були мої! Але, як нерідко трапляється, вирішальну роль зіграв випадок. У випускному класі замість першокласної молодої вчительки до нас прийшла викладати фізику жіночка пенсійного віку, яка взагалі нічого в цьому предметі не тямила. Тож я, будучи ще молодим і активним (усміхається), почав їй казати, що вона нічого не розуміє в цьому предметі. Як наслідок, вчителька та адміністрація школи почали мене «ламати». Поламати не вдалося, але любов до фізики вбили, а ось до історії вона залишилась.

- Які Ваші спогади про навчання у виші?

- Спогади – різні. І з плюсом, і з мінусом. Коли дивився на викладачів, на те, як вони себе поводять під час занять зі студентами, казав собі: «потрібно брати у них найкраще». А ще запам’ятовував, як в майбутньому не треба поводитися. Ось і намагаюся весь час у своїх стосунках зі студентами використовувати надбаний досвід. Ще будучи студентом, я зрозумів, що найкращий викладач у світі не навчить тебе, якщо не бажаєш вивчати якийсь предмет. Все залежить особисто від тебе.

- Хто з викладачів найбільше запам’ятався і чим саме?

- Запам’ятався мій науковий керівник, мабуть, тому що він був моїм науковим керівником (усміхається). А ще викладачка, яка замість оцінювання знань студентів, оцінювала хлопців за кольором очей і за іншими фізіологічними моментами. Довго ми з нею боролися (усміхається).

- Як склалася Ваша діяльність після університету?

- Працював у освіті. Багато років на керівних посадах – декан, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри, директор ліцею. Та, окрім цього, я завжди викладав і, в першу чергу, історію. Історія підштовхнула мене до хобі – подорожування. Я розробляв мандри для знайомих, допомагав турагенціям у розробці турів і, передусім, таких, що спрямовані на зацікавлення історією, а ні на те, щоб просто пофоткатися чи випити (усміхається).

- Крім педагогічної діяльності Ви займаєтеся ще й виховною роботою?

- Так. Це така собі й виховна, і пропагандистська робота. Ще починаючи з 2014 року, з часу нападу Росії на Україну, почав її проводити, а з 2022 – більш активізувався разом зі своїми знайомими істориками, представниками громадської організації. Проводимо зустрічі з висвітлення проблемних питань історії, учасниками заходів є представники Національної поліції, військкоматів, шкіл, переселенці та інші зацікавлені особи. Намагаємося роз’яснювати людям реальну ситуацію з історії України, культури, показати, як Росія викривляє ці речі. Активно працюю і з телебаченням, представниками різних каналів – теж за темами, пов’язаними з історією і культурою. А взагалі-то, я майже кожного дня щось розповідаю – через громадські зустрічі, зустрічі зі студентами, телебачення, соціальні мережі.

- Хто допомагає організовувати і проводити заходи?

- Тут більш треба говорити не про те, хто допомагає, а хто заважає (усміхається). На жаль, деякі структури, які повинні були, в першу чергу, допомагати в пропагандистській діяльності – більш заважають, ставлять якісь перепони. А допомагає – громадська організація «Благодійний фонд».

- Які Ваші плани на цей рік?

- Планів чимало, більш, ніж у минулому році, проте не хочу говорити про них заздалегідь.

- Якою Ви бачите свою подальшу кар’єру?

- (Сміється). Стати міністром освіти, а потім здійснити кругосвітню подорож.

- Які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?

- У родинному колі, з друзями. Полюбляю книги та футбол.

- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам?

- Вірити в себе. Бути не байдужими та цінувати свою культуру.

- Що порадите випускникам шкіл?

- Обирати професію до душі. Не боятися шукати себе - і все вийде.

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал надано Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини