Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Україна:10 років війни». Дослідники обговорили головні аспекти буремного десятиліття

«Україна:10 років війни». Дослідники обговорили головні аспекти буремного десятиліття

«Україна:10 років війни». Дослідники обговорили головні аспекти буремного десятиліття
21.02.2024 15:00 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет історії міжнародних відносин наукова діяльність міжнародна діяльність конференція війна колективна система безпеки інформаційний простір дипломатія

20 лютого на факультеті історії та міжнародних відносин ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась Міжнародна наукова конференція «Україна: 10 років війни (2014-2024 рр.)». Важлива й актуальна тема зацікавила понад 100 провідних науковців – істориків, політологів, соціологів – з українських та іноземних закладів освіти.

 

Крім, власне, факультету історії та міжнародних відносин ЗНУ участь у підготовці та проведенні важливого наукового заходу взяли: The University of Alberta (Канада), Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, Національний заповідник «Хортиця», Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, Запорізьке обласне товариство дослідників історії та культури Центрально-Східної Європи, Аналітичний центр балканських досліджень і Центр пострадянських автократій.

На початку роботи конференції її учасників привітали ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Олена Тупахіна, декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк. Вони привітали учасників міжнародного наукового зібрання та зазначили, що налагодження плідних наукових зв’язків, – серед пріоритетів університету. Ректор Микола Фролов наголосив, що колектив факультету історії та міжнародних відносин ніколи не був осторонь від дослідження актуальних тем, зокрема теми російської воєнної агресії на території України. Ця конференція має стати важливим кроком в осмисленні ключових подій новітньої історії нашої держави, їхніх причин та міжнародної колективної системи безпеки. Микола Фролов зазначив, що десять років битви за свободу, незалежність потребують комплексного вивчення.

У секційній роботі крім відомих науковців, узяли участь керівники та співробітники аналітичних центрів, студенти, аспіранти та громадські діячі. Головними темами для обговорення на конференції стали: ретроспективний вимір російсько-українського протистояння; інформаційний простір сучасної російсько-української війни; соціально-економічні та гуманітарні виміри російської агресії для українського суспільства; повернення/реінтеграція тимчасово окупованих територій; українська/світова дипломатія в умовах російсько-української війни та міжнародна колективна система безпеки: зміни та перспективи у контексті російсько-української війни.

Під час фінальної дискусії та підбиття підсумків конференції, які тривали під керівництвом декана факультету історії та міжнародних відносин Ольги Маклюк і голови правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, в.о. завідувача кафедри джерелознавчих студій та суспільних комунікацій Сергія Білівненка, представники ЗНУ ще раз наголосили на важливості колективного осмислення та дослідження всіх вимірів війни, що вже 10 років триває в Україні. Вони висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з науковцями та громадськими діячами. За результатами роботи конференції планується видання фахового збірника статей.

За матеріалами фейсбуку факультету історії та міжнародних відносин ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини