Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філфаку приєдналися до свята на честь Дня рідної мови

Викладачі філфаку приєдналися до свята на честь Дня рідної мови

Викладачі філфаку приєдналися до свята на честь Дня рідної мови
23.02.2024 14:25 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет магістри випуск

У центрі дитячої та юнацької творчості на Чарівній м. Запоріжжя відбулася арт-година «О, мово! Ти – зброє!», присвячена Міжнародному дню рідної мови. Філологічний факультет Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на заході представляла доцентка кафедри української літератури філологічного факультету Ірина Бакаленко.

 

Метою творчої зустрічі організатори визначили об’єднання зусиль педагогічної спільноти щодо пошуку нових ефективних форм популяризації та вивчення рідної мови в закладах освіти та національних меншинах.

Зворушливим і щемким був виступ директорки позашкільного закладу Ірини Чурси, яка привітала учасників арт-години та підкреслила важливість української мови для нашого народу в умовах сьогодення. Лейтмотивом її виступу стали слова Івана Огієнка: «Мова – то серце народу: гине мова – гине народ».

До учасників заходу звернулись і запрошені гості, які представляли рідні мови (болгарську, польську, англійську): голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков, представниця Софіївської військової адміністрації Бердянського району Тетяна Дудкова, представниця Андріївської військової адміністрації Бердянського району Жанна Кюрчева; голова спілки поляків «Полонія» в м. Запоріжжі Ольга Чупріна та перекладачка, вчителька англійської мови Анастасія Бондарєва.

Цікавим досвідом популяризації козацької педагогіки поділилась директорка Заклау дошкільної освіти «Дивограй» Наталія Шаріпова. А педагоги центру дитячої та юнацької творчості на Чарівній поділились своїми напрацюваннями щодо популяризації та вивчення рідної мови вихованцями позашкільного закладу.

Однією зі спікерів арт-заходу стала доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко, яка звернулась до учасників з вітальним словом. Вона відзначила, що філологічний факультет Запорізького національного університету плідно співпрацює із закладами освіти м. Запоріжжя та Запорізької області, спільно реалізуючи різноманітні проєкти для освітян та учнівської молоді. Спікерка зауважила, що викладачі університету докладають всіх зусиль, щоб в надскладних умовах сьогодення підготувати здобувачів освіти, сучасних майбутніх учителів-предметників. Вона поділилась власним досвідом популяризації рідної мови та «родзинками», що використовує на заняттях зі студентами. Презентувала цікаві факти про українську мову та новотвори сучасної української мови.

Разом з Іриною Бакаленко учасників заходу привітала і філологічна Орися, продекламувавши поезію Максима Рильського «Як парость виноградної лози, плекайте мову ….» (дівчина Орися створена за допомогою ШІ).

Обмін досвідом переконав учасників арт-години, що рідна мова – не тільки великий скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати, але й сила єдності та зброя нашого народу.

Філологічний факультет ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини