Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка кафедри дизайну Дар’я Чепрасова – серед учасників зимової школи у Любляні

Студентка 2 курсу ОПП «Графічний дизайн» факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Дар'я Чепрасова здобула перемогу в конкурсі стипендій на участь у Зимовій школі «Дні України в Люблянському університеті». Серед організаторів цього проєкту – українські та словенські університети. Це – Ужгородський національний університет, Центр українсько-європейського наукового співробітництва, Люблянський університет, Український державний університет імені М. Драгоманова, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Одеська національна музична академія імені А. Нежданової та Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Організаційний комітет відібрав найбільш обдарованих студентів для участі в програмі.

Участь у заході для стипендіантів передбачала компенсацію витрат на проїзд, проживання та харчування, які надає Люблянський університет. Член  організаційного комітету Зимової школи, директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Михайло Віхляєв поділився своїми враженнями: «Такий захід відбувається вперше. Його учасники – 5 студентів і 10 викладачів українських вишів. Запит, що надійшов від Люблянського університету, – це вибір учасників, які представляють різні галузі гуманітарного напрямку: журналісти, дизайнери, хореографи, філологи, культурологи, філософи та інші. Студенти, які прагнули взяти участь, надсилали свої презентації та тематику українсько-російської війни. Всього ми опрацювали близько 50 робіт, тож до участі в Зимовій школі долучилися дійсно найкращі конкурсанти. Ще одним важливим критерієм вибору було володіння іноземними мовами. Люблянський університет цілковито взяв на себе фінансовий компонент – витрати за проїзд, проживання, культурну програму та харчування. Також окрему вдячність висловили Ужгородському національному університету в особі Миколи Палінчака за співпрацю».

Серед відібраних кандидатів на участь у Зимовій школі, було лише 5 студентів, серед яких – і студентка кафедри дизайну Дар’я Чепрасова. Ось що вона розповідає про свої враження від участі в проєкті: «Ділюся радісною новиною — мене серед небагатьох студентів із різних закладів освіти України відібрали для участі в Зимовій школі в Люблянському університеті! Щиро дякую за інформування про різноманітні гранти, адже я скористалась цією можливістю та перемогла в конкурсному відборі! Надсилаю вам фотографії з поїздки. Основна частина вже завершена. Сьогодні ідемо на мітинг у підтримку України, гуляємо містом, а завтра вже їдемо. Було дуже цікаво! І головне, я зрозуміла, що наш ЗНУ – на рівні. Обговорювали з українськими студентами закордоном наше навчання, і дуже приємно, що рівень нашого вишу не відстає!».

Розпочалась Зимова школа для учасників в Ужгороді, де для них провели екскурсію Ужгородським національним університетом та вступною промовою декана факультету міжнародних економічних відносин Миколи Палінчака. У межах заходу відбулося вивчення культурних, мовних, літературних, мистецьких, історичних і журналістських аспектів російсько-української війни. Участь у роботі школи дозволила студентам зануритися в глибину дослідження цієї теми та обговорити її різні аспекти. Основною метою Зимової Школи став розвиток академічних зв'язків і критичного мислення стосовно ситуації в Україні. Учасники програми отримали можливість представити результати своїх досліджень та обговорити їх на пленарних засіданнях. Дар'я Чепрасова також презентувала результати свого дослідження, присвяченого муралам у контексті російсько-української війни. Тож Зимова Школа стала можливістю для студентів вивчати та аналізувати вагомі аспекти сучасної історії та культури, розширювати свої знання та розвивати критичне мислення.

Кафедра дизайну привітала з черговими потужними здобутками молоду та талановиту здобувачку Дар’ю Чепрасову. Її представники зазначили, що це – велика честь не лише для неї особисто, але й для всього колективу кафедри. Перемога студентки свідчить про високий рівень її професійного розвитку та є визнанням фахового рівня викладацького складу кафедри. Викладачі побажали студентці успіху в подальших зусиллях і досягненнях, нових звершень, жаги знань та творчої наснаги.

Кафедра дизайну

факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: