Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юрфак ЗНУ – серед організаторів всеукраїнського круглого столу зі службового права

Юрфак ЗНУ – серед організаторів всеукраїнського круглого столу зі службового права

Юрфак ЗНУ – серед організаторів всеукраїнського круглого столу зі службового права
29.02.2024 15:42 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет наукова діяльність круглий стіл службове право підготовка фахівців воєнний стан повоєнна відбудова

28 лютого представники Запорізької правничої школи юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до організації та проведенням засідання Всеукраїнського науково-практичного круглого столу на тему «Службове право: ефективні моделі викладання, дослідження та застосування».

 

Співорганізаторами заходу також виступили: Навчально-науковий інститут права і Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Навчально-наукова лабораторія дослідження службового права Національної академії правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Захід провели в співпраці із Апаратом Верховної Ради України, Офісом Президента України, Кабінетом Міністрів України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду, Національним агентством України з питань державної служби, Національним агентством з питань запобігання корупції, а також місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Звертаючись до присутніх із привітальним словом, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров підкреслив важливість якісної підготовки фахівців для органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Він підкреслив важливість важливість забезпечення їх стійкості до викликів воєнного часу та повоєнної відбудови і про роль ЗВО у вирішенні цих завдань.

На важливості ґрунтовної підготовки майбутніх публічних службовців з проблематики правового регулювання відносин публічної служби акцентували увагу учасники заходу. Про забезпечення системності такої підготовки та перепідготовки впродовж всього періоду перебування особи на посаді публічної служби, із акцентом на виклики воєнного часу та повоєнної відбудови, які мають враховуватися ЗВО та установами підвищення кваліфікації публічних службовців при формуванні та вдосконаленні освітніх програм наголосили у своїх виступах спікери заходу. Серед них – заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров, керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, начальник юридичного управління МОЗ України  Олександр Морачов, директорка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна та директорка Запорізького регіонального центру підвищення кваліфікації Любов Яновська.

Упродовж заходу науковці, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, правничих професійних громадських організацій та студенти й аспіранти закладів вищої освіти активно долучилися до фахової дискусії за трьома основними тематичними напрямками. Це – «Запит держави на підготовку публічних службовців в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови України: фаховий аналіз», під час роботи якого висвітлювали особливості підготовки осіб для потреб різних видів публічної служби, формування кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях. Другий напрямок – «Службове право в освітніх програмах підготовки здобувачів напряму 08 “Право” спеціальності 081 “Право” у ЗВО України». У його межах відбулася презентація вітчизняними правничими школами своїх позитивних практик викладання відповідного освітнього компоненту, обміном досвідом методичного забезпечення підготовки майбутніх публічних службовців. Третій напрямок роботи – «Удосконалення правового регулювання функціонування публічної служби в Україні як пріоритетний напрям фундаментальних та прикладних наукових досліджень у галузі службового права України». Навколо обговорення його пріоритетів виникла запекла дискусія за участю представників різних вітчизняних наукових правничих шкіл. Йшлося про ефективність таких досліджень, використання їх як підґрунтя для нормотвоорчості та правозастосування, обґрунтування доцільності посилення спеціалізації таких дослідження саме із акцентом на виклики воєнного часту та повоєнної відбудови.

Додатковою «родзинкою» заходу стала презентація інноваційного навчального посібника «Службове право», підготовленого авторським колективом відомих вчених-юристів. За підсумками заходу підготовлено низку рекомендацій для закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 081 Право, стосовно викладання освітнього компоненту «Службове право», його кадрового, джерельного, інформаційного та методичного забезпечення. Також учасники підготували низку пропозиції для вдосконалення положень актів службового законодавства України, які направлені суб’єктам нормотворчості для підвищення якості правового регулювання відносин публічної служби.

Юридичний факультет

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини