Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / EUROTOLERCULTURE: складаємо програми уроків літератури в контексті культури толерантності

EUROTOLERCULTURE: складаємо програми уроків літератури в контексті культури толерантності

EUROTOLERCULTURE: складаємо програми уроків літератури в контексті культури толерантності
01.03.2024 13:35 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет Національний тиждень читання книжково-новорічний квест

29 лютого студенти філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) працювали з темами курсу «Європейські стратегії формування толерантного суспільства: медіа, освіта, мистецтво», що реалізується в межах проєкту Erasmus+ Модуль Жана Моне EUROTOLERCULTURE «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво».

 

Розробниця курсу, декан філологічного факультету Ірина Бондаренко, представила практику впровадження культури толерантності в освітній процес країнами Європейського Союзу. Студенти довідалися про принципи Європейського інструменту демократії та прав людини (EIDHR) і спробували накласти практику захисту прав людини на реалії українського суспільства.

Філологи жваво обговорювали питання рівності, інтеграції та поваги до різноманітності всіх, включаючи жінок і дівчат, дітей і молодь, лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів (ЛГБТІ), корінних народів, осіб, які належать до національних, етнічних, релігійних і мовних меншин, людей з інвалідністю, мігрантів, біженців, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.

Ірина Бондаренко запропонувала майбутнім педагогам представити пакет реформ, спрямованих на нівелювання інтолерантного середовища у закладах середньої та вищої освіти, а також скласти програму уроків української літератури, які б прищепили школярам цінності інклюзивного суспільства. Студенти освітніх програм «Середня освіта. Українська мова і література», «Філологія. Українська мова та література», «Польський переклад та міжкультурні комунікації» Ілля Калініченко, Анна Дирибян, Ольга Синявська, Ліза Дімітрова, Дарʼя Харчева, Ірина Іванів, Біжко Софія, Василюк Анна запропонували цікаві методичні інструменти впровадження культури толерантності в освітній процес.

Реалії війни вимагають посиленої уваги суспільства і педагогів до проблем травмованої психіки дітей, а також до формування культури толерантності в новій українській школі. Проєкт Erasmus+ Модуль Жана Моне EUROTOLERCULTURE – дієвий механізм змін у педагогічному середовищі.

Більш детально ознайомитися з програмою EUROTOLERCULTURE можна на сайті проєкту https://etc.znu.edu.ua/

 

Ірина Бондаренко,

декан філологічного факультету

 

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини