
28 січня на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася ланч-зустріч, де учасники заходу проаналізували результати реалізації міжнародного освітнього проєкту «DIRUT», а також обговорили ключові напрямки роботи над новими проєктами.
Під час заходу представники кафедри заслухали виступ докторки наук, професорки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ Лариси Безкоровайної, яка розпочала свою розповідь з того, як вибудовувалася ідея та яким був процес створення проєкту.
«Головною метою стало визначення завдання – як можна диверсифікувати послуги в сільському туризмі щодо концепції розвитку села та сільських територій завдяки економічному розвитку і задля уникнення урбанізації, яка існує не лише у нашій країні, а й у інших також. Тому завдяки європейському досвіду з вирішення цього питання ми, як члени проєктної команди, намагалися знайти напрямки та втілити це в курсі, щоб розповісти про те, яке є нормативне підґрунтя цього процесу, як забезпечити безпечне використання природніх ресурсів та які цінності закладені у туризмі», - зазначила доповідачка.
Лариса Безкоровайна подякувала представникам кафедри за активну підтримку та залученість до проєкту, а також відзначила, що під час самого навчання слухачі курсу були надзвичайно зацікавлені тематикою та продовжували брати участь у різних міжнародних науково-практичних конференціях, тренінгах і зустрічах, які були організовані в межах проєкту «DIRUT» Erasmus+ JMM. Присутні згадали також про виїзну еко- та етнокультурну зустрічі до історико-туристичного комплексу «Етносело «Дивосвіт»» разом із студентами та школярами, яка відбулася 5 лютого 2022 року в межах навчання в Зимовій школі «Креативно про цілі сталого розвитку». Під час цієї поїздки молодь у форматі малюнків розробляла свої ідеї: як можна покращити етносело. Це дозволило побачити інтерес до цього напрямку туризму та зрозуміти бачення молодого покоління на подальше його вдосконалення.
В період реалізації проєкту збільшувалася кількість партнерів - представники туристичного бізнесу та викладачі із європейських вишів, які змістовно наповнювали курс. Така залученість до вивчення курсу людей, які вже працюють у галузі сільського туризму та займаються його розвитком, показало, що цей напрямок потребує уваги не лише освітян, а й представників влади. На зустрічі для ознайомлення представили навчально-практичний посібник «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність» та монографію «Імплементація європейського досвіду комплементарного розвитку сталого сільського туризму та креативних індустрій». Були також розроблені «Рекомендації з питань формування кластерної та мережевої моделей сільського креативного туризму за результатами проєкту Erasmus+ JMM DIRUT» регіонального та національного рівня. Рекомендації для національного рівня надіслали Голові Державного агентства розвитку туризму України, заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України та Директору Департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки торгівлі України.
Наприкінці зустрічі докторка наук, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ Наталія Маковецька поділилася своїми враженнями щодо проєкту, подякувала всім за їх активну роботу та закликала в подальшому долучатися до різних ініціатив, адже це розширення кордонів, яке дозволяє знайомитися з чудовими людьми та покращувати спільну справу.
Олександра Ткаченко
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu