Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили шлях до європейських стандартів управління персоналом

У ЗНУ обговорили шлях до європейських стандартів управління персоналом

У ЗНУ обговорили шлях до європейських стандартів управління персоналом
12.03.2024 09:40 Все Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет міжнародна діяльність проєктна діяльність Еразмус+ конференція європейський досвід управління персоналом

9 березня на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Європейський досвід управління персоналом та перспективи його імплементації в Україні». Захід організований у межах міжнародного проєкту програми Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом Жан Моне 101048168 – HumEU – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами». Цей проєкт призначений інтегрувати європейські стандарти в українську практику управління персоналом.

Конференція об'єднала науковців, викладачів, студентів, аспірантів, докторантів, фахівців-практиків, адміністративний персонал університетів, представників громадськості та громадянського суспільства з метою обговорення актуальних питань управління персоналом в Україні та ЄС. Особливо цьому питанню приділили увагу в контексті сталого розвитку та впровадження європейських HR-практик на українських підприємствах. Конференція мала три основні секції: теоретико-методологічні засади управління персоналом в Україні та ЄС; актуальні проблеми розвитку управління персоналом в Україні та ЄС в умовах сталого розвитку; проблеми та перспективи впровадження європейських HR-практик на українських підприємствах.

На початку конференції професорка Алла Череп наголосила на важливості європейських цінностей, таких як толерантність, демократія та плюралізм, серед студентів. Вона відзначила синхронність заходу з 210-ю річницею від дня народження Тараса Шевченка, акцентуючи на його внеску в формування національної самосвідомості та критичному ставленні до російського імперіалізму, що відображено у його творчості. Це підкреслює значення поваги до прав та свобод інших, незалежно від їхньої ідентичності.

Із привітаннями до учасників конференції звернули проректор Запорізького національного університету Геннадій Васильчук, в.о. декана економічного факультету ЗНУ Валентина Гельман і координаторка проєкту, доцентка кафедри управління персоналом і маркетингу Юлія Калюжна.

Геннадій Васильчук зазначив, що конференція – один із кроків на шляху до інтеграції європейських стандартів управління персоналом в українську освітню та бізнес-практику, відкриваючи нові горизонти для розвитку сучасних HR-стратегій, заснованих на гуманістичних цінностях та міжкультурній взаємодії. Валентина Гельман підкреслила, що інтеграція зусиль сприяє ідентифікації ефективних стратегій в галузі кадрової політики та менеджменту, з акцентом на застосуванні новітніх методів та технологій на основі європейського досвіду в українському контексті.

Юлія Калюжна детально розповіла про особливості та цілі реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ модуля Жана Моне, який працює над формуванням толерантної, гуманістичної візії управління людськими ресурсами. Вона наголосила на важливості адаптації нових поколінь українців до європейських цінностей в цій галузі. Це включає підвищення прихильності до європейських недискримінаційних цінностей, пошук нових підходів до навчання фахівців, а також сприянні продуктивній дискусії між науковцями та громадянським суспільством.

У рамках конференції відбулись презентації значущих досліджень, що охоплювали використання європейських практик у галузях толерантності, культурної ідентичності та боротьби з дискримінацією. Так, докторка наук, професорка, завідувачка кафедри управління персоналом і економіки праці Полтавського університету економіки і торгівлі Тетяна Костишина акцентувала на доцільності адаптації європейського досвіду толерантності та гуманізму в українському контексті.

Докторка наук, професорка кафедри економічної теорії, підприємництва та торгівлі Хмельницького національного університету Ольга Гончар наголосила на важливості популяризації української культурної спадщини як засобу збереження національної ідентичності та розвитку міжкультурних зв'язків.

Професорка, завідувачка кафедри бізнесу та економіки Маріямпольської колегії (Литва) Регіна Андрюкайтене наголосила на важливості литовської підтримки України та ролі гуманістичних цінностей у європейському співтоваристві. Докторка наук, професорка, завідувачка кафедрою економіки праці та менеджменту Національного університету харчових технологій Тамара Брезянко зосередила увагу на європейському досвіді протидії дискримінації, акцентуючи на його актуальності для України в умовах воєнного та повоєнного періоду.

Під час конференції також виступили інші спікери. Кожен із них зробив вагомий внесок у розгортання діалогу на важливі теми. У контексті розгляду європейських практик ідентифікації та протидії дискримінації одну з доповідей присвятили аналізу сучасних методів виявлення та боротьби з дискримінацією. Окрім того, особливу увагу приділили питанням гендерної рівності у контексті збройних конфліктів. Під час конференції представили статистичні дані та обговорили специфіку участі жінок у військових діях.

Важливим аспектом конференції стала презентація, що охопила європейський досвід у галузі протидії дискримінації на робочому місці. У ній висвітлювалися ключові досягнення та виклики, що вимагають додаткової уваги та вдосконалення. Під час обговорення пропонувало шляхи імплементації цього досвіду для подолання аналогічних проблем в українському контексті. Доповідь на тему розвитку культурної спадщини висвітлила європейські практики та їхнє значення для формування національної ідентичності, підкреслюючи важливість інтеграції культурних цінностей у сучасне суспільство. Завершальна доповідь зосередила увагу присутніх на протидії дискримінації за ознакою статі, акцентуючи на європейському досвіді та його можливостях для адаптації в українському контексті, що вкотре підтвердило важливість міжнародної співпраці у цій галузі.

Усі представлені на конференції доповіді відзначилися високою актуальністю, своєчасністю, оригінальністю та інноваційним підходом. Учасники конференції подякували Аллі Череп, Юлії Калюжній, Олександру Черепу, Валентині Воронковій та Сергію Іванову за організацію змістовних лекцій та тренінгів у межах спецкурсу, а також за керівництво конференцією.

 

Юлія Калюжна,

координаторка Міжнародного проекту Еразмус+ напряму Жан Моне 101048168-HumEU-ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами»

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини