Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Євгенія Краус

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Євгенія Краус

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Євгенія Краус
15.03.2024 09:28 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології кафедра дизайну гостьова лекція UX-дизайн

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні пропонуємо інтерв’ю з вихованкою кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології, офіцеркою з морально-психологічного забезпечення за напрямом військово-соціальна робота Євгенією Краус.

 

  - Якою була перша сходинка вашого кар’єрного шляху?

- Усе певно почалося з навчання в ЗНУ, під час здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю «Соціальна педагогіка». Мене як студентку зацікавила тема посттравматичного стресового розладу військовослужбовців. На жаль, до повномасштабного вторгнення мало хто усвідомлював її актуальність, хоча допомога вже була необхідна бійцям АТО. У мене з’явилася мрія допомогти – пом’якшити наслідки цього явища. Тому я вирішила працювати в цьому напрямі: хотілося взяти участь у заснуванні центру допомоги військовим. Водночас я розуміла, що говорити про проблеми військовослужбовців, не маючи жодного розуміння про службу в збройних силах, неефективно. Так я прийняла рішення спробувати себе на службі в збройних силах, щоб пройти цей шлях і розуміти все на глибинному рівні. Тож у 2019 році я підписала перший контракт, але паралельно продовжувала навчатись та дедалі глибше вивчала тему посттравматичного стресового розладу.

- Вам вдавалося висвітлювали свої напрацювання, ділилися досвідом?

- Звісно, як на рівні простої комунікації з колегами, так і на різноманітних тематичних заходах. Також в 2019-2020 рр. разом із моєю науковою керівницею Тетяною Соловйовою взяла участь у конференції «Молода наука» та написала 2 наукові праці щодо реабілітації та адаптації військовослужбовців із ПТСР.

- Наскільки складно було поєднувати службу та навчання?

- З одного боку, складнощі були через різні профілі: під час служби була медикинею, інструкторкою з тактичної медицини, навчала людей домедичній допомозі під час бойових дій. З іншого боку, якби це було понад силу для мене, то я б не вирішила йти вчитися далі в магістратуру, а вчитися мені подобалося. Усі викладачі знали, що я – військовослужбовиця, підтримували, допомагали інформаційно, та й мені подобалося ділитися досвідом.

- Напевно, магістерську роботу ви також присвятили питанням допомоги військовослужбовцям АТО?

- Звісно, тема магістерської роботи звучала так: «Соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців-учасників АТО».

- Що змінилося особисто для вас 22 лютого?

- У момент повномасштабного вторгнення у 2022 році я ще глибше зрозуміла як потрібна психологічна підтримка всьому особовому складу… Зрозуміла, що такі ніби сильні хлопці, а все одно шукають підтримки…Я розуміла, якщо ще і я почну плакати, то психологічна стійкість оточення знизиться ще більше, тож трималася, намагалася зарадити всім чим можу: когось вислухати, поспілкуватися про наболіле, про страхи… а когось просто обійняти...

- У який момент служба в ЗСУ таки наблизилась до освітнього профілю?

- У 2023 році я змінила бригаду, місце служби, цікавилася роботою психологів, груп бойового стресу, психологічного супроводу. Хотілося одного – бути потрібною. Моя особиста думка: під час війни у кожного має бути своя роль, своє місце. Спілкувалася з командирами, начальниками, розповіла про освіту, що хотіла б працювати в цій галузі. Мене почули, але довелося почекати, адже в силових структурах є багато попередніх перевірок. Згодом на мене прийшов запит на навчання в Військовому Київському університеті на кафедрі офіцерського резерву, де я почула багато цікавого, подекуди й нового, але здебільшого інформація перегукувалася з тою, що я вже отримала в університеті, тож це було більше закріплення знань. Після виконання програми підготовки з морально-психологічного забезпечення я отримала первинне офіцерське звання – молодший лейтенант. Тепер я працюю у відділі роботи із сім’ями загиблих, робота в якому морально дуже складна, але не менш важливою. Це нелегко, у роботі безліч нюансів, але це – і безцінний досвід.

- Що ви б побажали студентам і вступникам?

- Усім студентам, хто навчається та буде навчатися на кафедрі соціальної педагогіки, говорю: «Ми – вже покоління незалежності. І ми маємо розуміти, що Незалежність України прямо пропорційно залежить від нас. І те, що ми збережемо, те ми й будемо мати. Але головне – ми маємо вірити, сподіватися і щось робити для того. Перемога буде. Але вона не буде легкою. Але вона буде. Рано чи пізно. Слава Україні».

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини