Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець аспірантури журфаку - доктор філософії з журналістики (PhD) Віталій Бабенко

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець аспірантури журфаку - доктор філософії з журналістики (PhD) Віталій Бабенко

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець аспірантури журфаку - доктор філософії з журналістики (PhD) Віталій Бабенко
15.03.2024 15:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики відділ аспірантури відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні пропонуємо інтерв’ю з вихованцем аспірантури журфаку - доктором філософії з журналістики (PhD) Віталієм Бабенком.

 

- Що стало визначальним фактором для вашого рішення вступити до аспірантури ЗНУ?

-Ще років сім тому наукова діяльність в царині журналістикознавства була для мене «відкладеною мрією». В уяві я часто розігрував сценарій, що за певних альтернативних обставин міг би займатися науковою роботою і здійснювати дослідження тих чи тих тем. Однак розумів, що низка обставин (зокрема, щільний робочий графік) категорично не сприяли цьому. Тому мені здавалося, що цей «потяг» вже пішов зі станції. І варто відпустити ці бажання та зосередитися на нагальних задачах у практичній журналістиці. Але в 2019 році я звільнився з телеканалу, на якому пропрацював до цього 11 років. І це була та мить, коли здавалося, що обрій для подальшої самореалізації максимально вільний. Тож я відчув свободу в тому, щоб не обмежувати себе в кардинально нових професійних здобутках. І навчання в аспірантурі стало тим бажаним результатом, який я нарешті дозволив собі, щоб втілити давню мрію.

- Який практичний досвід, отриманий під час навчання в аспірантурі, виявився особливо цінним і корисним у вашій професійні роботі?

-Мені легше відповісти, які навички в практичній журналістиці допомагали мені на науковому шляху. Це пошук тем і джерельної бази для досліджень, щоб підготувати наукову статтю чи тези для конференції. Робота над телевізійними сценаріями потребувала креативних підходів в тому, щоб порушувати межі стереотипів і шаблонів в реалізації визначеної теми. А подальше її опрацювання вимагала роботи з архівними матеріалами як в електронних бібліотеках, так і в каталогах з фізичною присутністю.

- Чи маєте власний «рецепт» успішних стратегій у вирішенні професійних завдань?

-Мені здається, що важливим способом вирішення багатьох проблем є не лише правильна комунікація, а взагалі мотивованість узгоджувати питання з іншими. Найчастіше це полягає в тому, щоб не соромитись запитувати, коли щось незрозуміло. 

- На які аспекти розвитку аспірантури в університеті Ви  хотіли б звернути увагу?

-Не знаю, наскільки мій досвід релевантний для більшості аспірантів, але я на початку навчання зіткнувся зі складнощами у написанні наукових статей до фахових видань. Скажімо, тема дослідження обрана, проблематика сформульована, джерельна база набрана, але є страх схибити у якихось суто технічних моментах. Це страх новачка, який ніколи не писав наукових статей, і йому здається, що існує величезна кількість формальних, але неочевидних правил, які з необачності можна порушити. Тому свою першу статтю написав лише наприкінці другого року навчання в аспірантурі. Можливо, доцільним було б розробити окрему практичну дисципліну, перебуваючи на якій, молодий науковець покроково готує свою першу роботу, аналізуючи власні помилки та інших аспірантів у групі. А підсумком такого навчання була б завершена стаття, яку можна відправляти до журналу.

 - На вашу думку, напрацювання яких якостей має бути особливо цінним для майбутніх аспірантів ЗНУ?

-Ми живемо зараз у дуже динамічному періоді історії. Не лише України, а й світу. Це створює широкий простір для пошуку актуальних і цікавих тем. Тож не лише корисним, але й необхідним є не тупцювати на ділянці, де впродовж попередніх десятиліть вже витоптана будь-яка новизна. І мати візію, який потенціал у вашого дослідження для подальшого розвитку наукової думки. Адже дуже багато з того, що нібито здається актуальним, вже завтра може опинитися на периферії академічного інтересу.

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини