Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці факультету СПП долучилися до обговорення практик та інновацій в освітньому середовищі

Науковці факультету СПП долучилися до обговорення практик та інновацій в освітньому середовищі

Науковці факультету СПП долучилися до обговорення практик та інновацій в освітньому середовищі
18.03.2024 12:00 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології кафедра дошкільної початкової освіти наукова діяльність конференція арттерапія формування мистецько-творчої компетентності

14 березня на Національній освітній платформі «Всеосвіта» відбулась онлайн-конференція «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти: досвід, практика, інновації» для менеджерів освіти будь-якого рівня, завідувачів і директорів, вихователів-методистів, вихователів, музичних керівників, інструкторів фізкультури, батьків та усіх, кому не байдужий розвиток дошкільної освіти в Україні. У конференції взяла участь кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Людмила Шульга.

 

Учасники заходу розглянули питання з організації розвивального, безпечного, інклюзивного, творчого середовища. Йшлося про використання сучасних технологій і психоемоційної підтримки та плекання національної ідентичності в дітей дошкільного віку в умовах закладу дошкільної освіти.

Доцентка Людмила Шульга висвітлила перед учасниками заходу питання «Формування мистецько-творчої компетентності дітей дошкільного віку засобами образотворчої діяльності». Під час виступу спікерка звернула особливу увагу на важливість формування в дітей емоційно-ціннісного ставлення мистецтва й образотворчої діяльності, врахування ігрової природи художньої творчості, потребу дошкільнят у дослідництві з кольорами та нетрадиційними матеріалами. Особливу увагу приділила значенню образотворчої діяльності в розвитку творчого потенціалу дитини, її потребу в малюванні та свободі художнього самовираження.

Людмила Шульга – авторка арттехнології «Барвиста радість». Вона запропонувала учасникам конференції ігрову вправу «Входження в картину» на активізацію емоційно-чуттєвого сприймання твору живопису Клода Моне «Прогулянка до скелі в Пурвілі». Значне зацікавлення в слухачів викликали інноваційні практики з використання в дистанційній та змішаній освіті дітей дошкільного віку освітніх вебресурсів мистецького напряму «Технологічний парк художньо-педагогічних ідей» і «Мистецтво для дітей».

Кількість коментарів на сторінці конференції зі словами вдячності на адресу спікерки та позитивною рефлексією свідчать про викликаний інтерес до цієї проблеми та про готовність до розбудови творчого середовища в закладі дошкільної освіти.

Слідкуйте за подіями кафедри дошкільної та початкової освіти на сторінках соцмережі: https://www.facebook.com/groups/918075885296746

 

Кафедра дошкільної та початкової освіти ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини